emerytury 2021

i

Autor: SHUTTERSTOCK emerytury 2021

ZUS wysyła przelewy z emeryturą po waloryzacji. Wiemy, kiedy dostaniesz pieniądze!

2021-03-01 11:21

Waloryzacja 2021 dziś 1 marca, stała się faktem. Zatem 10 mln polskich emerytów i rencistów, którzy cały rok czekali na podwyżkę świadczenia z ZUS mają powód do radości. Wielu seniorów stawia sobie jednak pytanie, kiedy dokładnie przelew z wyższą emeryturą trafi na ich konto bankowe. Do wielu z nich emerytura lub renta z ZUS wyższa o minimum 50 zł dotrze już dziś, bo właśnie 1 marca ZUS rozpoczął wysyłanie przelewów. Ale są też inne terminy w których Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wysyłał przelewy. Podpowiadamy w których konkretnie dniach ZUS przeleje świadczenie emerytalne lub rentowe i kiedy można będzie realnie cieszyć się z wyższej emerytury lub renty.

Przelewy z ZUS z wyższą emeryturą

Od 1 marca 2021 w związku z Waloryzacją 2021 wzrosły renty i emerytury, Przyjęty wskaźnik waloryzacji to 2,24 proc. Emerytura minimalna zaś wynosi 1250,88 zł. Czy to znaczy, że większe pieniądze na kontach polskich emerytów pojawią się już dziś? To nie jest takie oczywiste. Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 marca uwzględnia podwyżkę emerytur za sprawą przyjętej przez Sejm i podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę waloryzacji. Ale czy na konta wszystkich seniorów przelew z podwyżką, niestety nie. Jest kilka terminów, w których ZUS będzie realizował przelewy świadczeń emerytalno-rentowych, już uwzględniających waloryzację 2021. Kiedy więc emeryt lub rencista może spodziewać się przelewu swojego zwaloryzowanego świadczenia na koncie bankowym? Wiadomo, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie realizował przelewy w dniach 5., 6., 10., 15., 20. i 25 marca 2021. To czy w dniu wysyłki, czy też może dopiero następnego roboczego pieniądze trafią one na konta emerytów i rencistów, zależy od konkretnego banku, w którym seniorzy mają założony rachunek.

LISTA HAŃBY. Ci posłowie obniżyli Twoją waloryzację!

13. i 14. emerytura

W tym roku polskich emerytów czeka przynajmniej jeszcze jeden zastrzyk gotówki. Będzie miał on miejsce w kwietniu, kiedy to już po raz trzeci na ich konta trafi trzynasta emerytura. Niektórych seniorów – konkretnie tych, których świadczenie nie przekracza 2900 zł brutto, czeka jeszcze jedna miła niespodzianka – ma zostać im wypłacona czternasta emerytura.

Emeryci się wściekną. Rząd obniżył im emeryturę!

Sedno Sprawy - Adam Niedzielski
Sonda
Czy uważasz, że waloryzacja rent i emerytur 2021 jest wystarczająca?
Najnowsze