Emerytury 2021

i

Autor: Shutterstock Emerytury 2021

Emeryci się wściekną! Sejm obniżył waloryzację emerytur

2021-02-27 2:56

Ta wiadomość wkurzy emerytów w Polsce, którzy cały rok czekają na waloryzację swoich świadczeń z ZUS. Waloryzacja jest bowiem dla wielu z nich jest jedyną formą podwyższenia emerytur, czy rent. Okazuje się, że przeciwko podwyższeniu kwoty świadczeń dla seniorów zagłosowali posłowie. Efekt takiego głosowania sprawi, że polscy emeryci się wściekną. Waloryzacja rent i emerytur będzie niższa niż proponowane przez Senat 70 zł. Sejm bowiem odrzucił poprawkę Senatu, a zatem minimalna waloryzacja emerytury wyniesie co najmniej 50 zł. Wobec galopującej inflacji, drożyzny w sklepach i wysokich cen leków, taka podwyżka to kropla w morzu potrzeb emerytów. Ile dokładnie wyniesie emerytura po zaplanowanej na 1 marca waloryzacji 2021? Dowiesz się z tabeli umieszczonej w galerii.

Waloryzacja 2021, jak co roku odbędzie się 1 marca. Na ten moment emeryci czekają cały rok, bo ich świadczenia z reguły są tak niskie, że trudno im związać koniec z końcem. Teraz polscy emeryci na pewno się wściekną – Sejm odrzucił bowiem poprawkę senatu, w której proponowano by emerytury wzrosły o minimum 70 zł. Posłowie w sejmie podczas głosowania odrzucili tą nowelizację i zadecydowali, że podwyżki emerytur o minimum 70 zł. nie będzie i zgodnie z tym, co zaplanowano wcześniej świadczenia z ZUS dzięki waloryzacji 2021 wzrosną o co najmniej 50 zł. Przypominamy, że pierwsza wersja waloryzacji 2021 konsultowana z Radą Dialogu Społecznego miała utrzymać wskaźnik waloryzacji na poziomie 3,84, ale ze względu na wysoką inflację ostatecznie zadecydowano, ze waloryzacja w tym roku wyniesie 4,24 proc. W tym roku waloryzacja rent i emerytur nie będzie kwotowo-procentowa a jedynie procentowa. Zgodnie z zatwierdzonym wskaźnikiem na poziomie 4,24 najniższa emerytura oraz renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w tym roku wyniesie 1 250,88 zł brutto ( to ok. 1067 zł. na rękę). Z kolei renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wyniesie 937,50 zł brutto.

Lista Hańby. Emerycie, ci posłowie obniżyli twoją waloryzację emerytury

Jaką dokładnie podwyżkę emerytury dostaniesz 1 marca wraz z waloryzacją 2021? Możesz sprawdzić w naszej tabeli, która znajduję się w galerii poniżej.

Rząd na waloryzację rent i emerytur planuje wydać 10,6 mld zł. Waloryzacji poddane zostaną również trzynastki i czternastki. Świadczenia stanowią z pewnością dodatkowy zastrzyk gotówki dla seniorów.

Waloryzacja 2021! Wiemy kiedy ruszą przelewy podwyżki dla seniorów

Raport z anteny 26.02, godz.10
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze