Waloryzacja rent i emerytur 2021. Wiemy, kiedy ruszą przelewy z pieniędzmi dla seniorów

2021-02-24 16:59 tryb
emerytury 2021
Autor: SHUTTERSTOCK emerytury 2021

Waloryzacja rent i emerytur 2021. 1 marca to niemalże święto dla każdego emeryta i rencisty w Polsce. Tego dnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza waloryzację rent i emerytur, czyli podnosi wysokość świadczeń emerytalno-rentowych. Najniższa emerytura wzrośnie nie mniej niż o 50,88 zł brutto, a pozostałe emerytury o 4,24 proc. ZUS podał terminy, w których będzie dokonywał wypłat zwaloryzowanych emerytur.

Nowa waloryzacja rent i emerytur 2021

Emeryci i renciści czekają na podwyżkę związaną z coroczną marcową waloryzacją ich świadczeń. Mamy dobre wieści - wskaźnik waloryzacji będzie na poziomie aż 4,24 proc. a najniższe świadczenia będą podwyższone co najmniej o 50 zł brutto (42 zł na rękę). Wyższa będzie też emerytura minimalna oraz tzw. trzynastka, renta z tytułu całkowitej i częściowej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna. A kiedy ZUS wypłaci nowe emerytury i renty? Przelewy z Zakładu wyjdą w dniach 5., 6., 10., 15., 20. i 25. marca.  To właśnie w tych dniach emeryci i renciści dostają w Polsce przelewy lub przekazy pocztowe z pieniędzmi. I to właśnie w tych dniach osoby pobierające te świadczenia po raz pierwszy zobaczą tegoroczną waloryzację - przypomina serwis money.pl.

Emerytury 2021. Seniorzy dostaną 14 emeryturę! Znamy kwotę i termin wypłaty z ZUS

NAJSEKSOWNIEJSZA babcia świata ujawniła swój sekret! Aż trudno w to uwierzyć

Jak się liczy waloryzację rent i emerytur?

Przy wyliczaniu waloryzacji świadczeń bierze się pod uwagę dwa czynniki:

* wysokość inflacji, czyli średnioroczny wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych w gospodarstwach emeryckich oraz

* co najmniej 20 procent realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w roku kalendarzowym poprzedzającym waloryzację (czyli podwyżki wynagrodzeń po odjęciu inflacji).

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze