GIGANTYCZNE pieniądze dla fundacji ojca Rydzyka. Kwota zwala z nóg!

Tadeusz Rydzyk
Autor: Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS Tadeusz Rydzyk

Podmioty związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem w ostatnich latach otrzymały z Lasów Państwowych blisko pół miliona złotych - podaje portal tvn24. "Lasy Państwowe w ostatnich kilku latach przelały 0,5 mln zł do fundacji zw. z T. Rydzykiem. Tak wynika z odpowiedzi na interwencję senatorską. Sprawny drwal, król wyrębu" - napisał na Twitterze Krzysztof Brejza.

Z ustaleń portalu tvn24 wynika, że część pieniędzy przekazanych w ostatnich latach przez dyrektora generalnego LP Andrzeja Koniecznego przeznaczono m.in. na fundacje związane z ojcem Rydzykiem. Największa kwota w wysokości ponad 428,5 tys. zł trafiła do Fundacji Lux Veritatis, której prezesem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Centrum Informacyjne Lasów Państwowych zapłaciło w 2017 roku 120 tys. zł za współorganizację konferencji naukowej pt. "Jeszcze Polska nie zginęła - wieś".

Z kolei w 2020 roku ponad 122 tys. zł przeznaczono na produkcję i emisję na antenę TV Trwam trzech odcinków programu o zadaniach i roli LP w prowadzeniu gospodarki leśnej. Ponadto Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu i nadzorowane nadleśnictwa w ubiegłym roku przeznaczyły 71 340 zł na produkcję i emisję 10 filmów o tematyce związanej z lasem i gospodarką leśną.

Kolejne miliony dla Rydzyka. Czy teraz wystarczy mu do pierwszego? Komentarz Adama Federa [WIDEO]

Prawie 20 tys. zł trafiło do spółki Bonum, głównie z przeznaczeniem na usługi gastronomiczne i noclegowe. Z kolei spółka Spes, która wydaje "Nasz Dziennik", otrzymała przelewy na ponad 16,5 tys. zł. Ponadto jak podaje tvn24 w 2019 roku Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu i Radomiu, a także Nadleśnictwo Rybnik wydały ponad 7,4 tys. zł na publikację ogłoszeń urzędowych.

Będą emerytury BEZ PODATKU, ale nie dla wszystkich! Emerycie, sprawdź czy dostaniesz

Centrum Informacyjne Lasów Państwowych zapłaciło także 20 tys. zł Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu za promocję LP.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze