zajawka Rząd szykuje emerytury bez podatku

i

Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska zajawka Rząd szykuje emerytury bez podatku

Będą emerytury BEZ PODATKU, ale nie dla wszystkich! Emerycie, sprawdź czy dostaniesz

2021-03-08 8:18

Choć emerytury w Polsce są bardzo niskie i wielu emerytów ledwo wiąże koniec z końcem, to ich świadczenia są i tak opodatkowane. Teraz jednak ma to się zmienić. Tajny plan Jarosława Kaczyńskiego, by wprowadzić emerytury bez podatku ma zostać ujawniony 20 marca. W założeniu jednak nie wszyscy emeryci będą mogli liczyć na ten przywilej. Seniorzy, którzy skorzystają z nowej propozycji PiS, muszą otrzymywać odpowiednią kwotę z ZUS.

Jarosław Kaczyński szykuje prawdziwą bombę dla emerytów, coś czego seniorzy domagali się od dawna. Zniesienie podatku dla emerytur. Oznaczałoby to, że seniorzy otrzymywaliby z ZUS znacznie wyższe świadczenia emerytalne. Póki co plan prezesa PiS jest tajny, a emerytury to tylko jeden z pomysłów. Jak informuje portal oko.press, w ten sposób prezes PiS chce sobie zapewnić wygraną w kolejnych wyborach, ale też załatwić problemy Zjednoczonej Prawicy.

- Z naszych informacji wynika, że PiS zrezygnował z walki o młodych wyborców i szuka pomysłu dla swojego sprawdzonego elektoratu, czyli czegoś podobnego do 500 plus. Kaczyński z Morawieckim doskonale zdają sobie sprawę, że nic nie przekonuje bardziej niż więcej pieniędzy w kieszeni. Jednocześnie wobec tarć w Zjednoczonej Prawicy partia Kaczyńskiego potrzebuje dać jasny sygnał, że to ona rozdaje karty - donosi oko.press.

Gigantyczne pieniądze na ochronę prezesa PiS. Kaczyński kosztuje miliony złotych

Co ciekawe emerytury bez podatku mają być jednak ograniczone - nie każdy emeryt skorzysta ze zmian w systemie emerytalnym. PiS tworząc tzw. Nowy Ład chce zwolnić z podatku emerytów, których świadczenia nie przekraczają 2,5 tys. złotych brutto. Według oko.press wszystko ma zostać ujawnione 20 marca podczas konwencji online.

ZOBACZ PONIŻEJ, JAKĄ EMERYTURĘ PO ZNIESIENIU PODATKU POWINIENEŚ DOSTAĆ

Sonda
Czy emerytura bez podatku to dobry pomysł?
Krwawa jatka w kościele! ZDEMOLOWALI zabytkową świątynię
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze