Mateusz Morawiecki

i

Autor: FB/KPRM Mateusz Morawiecki przekazuje samochód rodzicom pięcioraczków

Rodzina pięcioraczków dostała samochód od Morawieckiego. Spotkał ich obrzydliwy HEJT [ZDJĘCIA]

2021-03-08 7:36

Pięcioraczki to nie tylko cudowne 500 plus w postaci 2500 złotych co miesiąc, ale pięć razy więcej obowiązków, problemów i wydatków. Choć wspomniane wsparcie rządowe w postaci świadczenia finansowego co miesiąc to potężne wsparcie, jednak wciąż mało przy zwiększającej się ilości potrzeb rodziny, zwłaszcza jak dzieci dorastają. Dlatego premier Mateusz Morawiecki postanowił jednej z takich rodzin pomóc. Gdy informacja pojawiła się w sieci, wylał się obrzydliwy hejt.

Chociaż Rodzina 500 plus jest chwalona przez rodziców i opiekunów dzieci w Polsce, to jednak okazuje się zbyt małym wsparciem, zwłaszcza przy rodzinach wielodzietnych. Wychowanie dwójki może być problemem, zwłaszcza finansowym, a co dopiero pięciorga? Właśnie z takim wyzwaniem mierzyć się będzie rodzina z Gniezna, którym urodziły się pięcioraczki - Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Choć rodzice będą mogli ubiegać się o wsparcie 5 razy 500 plus, to może być za mało. Dlatego udzielono im już wsparcia od miejscowego samorządu oraz prywatnych firm.

Postanowił pomóc też osobiście premier Mateusz Morawiecki i przekazał rodzinie kluczyki do nowego, siedmioosobowego Volkswagena oraz maskotki i prezenty.

- Cieszę się, że możemy pomóc pani Hannie, panu Mikołajowi - powiedział szef rady ministrów. - Także staramy się pomóc poprzez naszą politykę, nasze zmiany w polityce społecznej. Pomagać przede wszystkim rodzinom, które wychowują dzieci, które stanowią o przyszłości narodu, przyszłości społeczeństwa - dodał Morawiecki.

Co istotne, samochód od premiera to sukces "Super Expressu". Sam Mateusz Morawiecki przyznał, że o pięcioraczkach dowiedział się czytając właśnie naszą gazetę [PISALIŚMY O TYM TUTAJ].

Niestety, gdy tylko kancelaria premiera udostępniła informację o samochodzie dla Państwa Hanny, Mikołaja i ich piątki dzieci, wylała się fala komentarzy. Wśród wielu pozytywnych niestety pojawił się też obrzydliwy hejt, w tym przekleństwa. Poniżej prezentujemy kilka z tych ohydnych komentarzy.

Sonda
Czy uważasz, że dla osób NIE pobierających 500 plus powinny zostać zniesione podatki?

Przypomnijmy, że pięcioraczki z Gniezna urodziły się w styczniu bieżącego roku. Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian ważyli od 680 do 1180 gramów. Do teraz przebywały w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu. W piątek placówkę opuściła już Wiktoria.

M jak mama: Jak wspierać rozwój mowy dziecka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze