GIS ostrzega: te parówki zawierają niebezpieczną bakterię

i

Autor: Mariusz Grzelak/SUPER EXPRESS GIS ostrzega: te parówki zawierają niebezpieczną bakterię

GIS ostrzega. Te parówki z Biedronki zawierają niebezpieczną bakterię

2021-04-29 8:04

GIS wydał ostrzeżenie przed niebezpieczną żywnością, którą można kupić w Biedronce. Kontrolerzy wykryli bakterię w popularnych parówkach. Sieciówka już rozpoczęła proces wycofywania wadliwego produktu ze swoich oddziałów.

GIS ostrzega przed popularnymi parówkami, które sprzedaje Biedronka.

Kontrola Państwowej Inspekcji Sanitarnej ujawniła obecność bakterii Listeria monocytogenes w „Parówkach z szynki Kraina Wędlin Nature”, 250 g. Wadliwa okazała się tylko jedna partia o numerze 10971 wyprodukowana w serii C: 09749229. Na opakowaniu produktu widnieje termin przydatności do spożycia 1.05.2021.

Za produkcję odpowiada Sokołów S.A. Parówki są produkowane dla firmy Jeronimo Martins Polska S.A., która zarządza siecią handlową Biedronka.

Biedronka – banany za DARMO! Dezodoranty i Persil też! WIELKIE promocje od 18.01

Tuż po wykryciu bakterii zarówno producent, jak i zarządca sieciówki podjął działania, mające na celu natychmiastowe wycofanie wadliwej partii z obrotu handlowego. GIS nadzoruje ten proces i zaznacza, że każdy, kto zakupił zainfekowane parówki, powinien powstrzymać się od ich spożycia. Bakteria może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. Największe ryzyko zachorowania występuje u kobiet w ciąży, osób starszych, pacjentów po przeszczepach narządów i osób, które chorują na nowotwory lub zmagają się z marskością wątroby. Objawy listeriozy są zazwyczaj grypopodobne. 

500 plus na... rekreację! Czy zapowiada się nowe świadczenie?

Sonda
Czy kupiłeś parówki, przed którymi ostrzega GIS?

Infekcji towarzyszą przede wszystkim gorączka, dreszcze, bóle mięśni oraz dolegliwości układu pokarmowego m.in. biegunka i wymioty. U dzieci i osób starszych pojawiają się także zaburzenia równowagi, światłowstręt i przeczulica. Warto zatem zrezygnować z jedzenia parówek w trosce o własne zdrowie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze