restauracja

i

Autor: pixnio.com

Gowin: Mamy pierwsze propozycje dla poszkodowanych branż, w tym gastronomicznej

2020-10-23 18:04

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii ma już pierwsze propozycje wsparcia dla najbardziej poszkodowanych branż, w tym branży gastronomicznej, poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gwin. Ma to być zwolnienie ze składek na ubezpieczenie społeczne i wypłata tzw. postojowego za listopad.

Gowin spotkał się z przedstawicieli branż poszkodowanych przez pandemię. W spotkaniu uczestniczyła również wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Bartosz Marczuk, a także przedstawiciele firm gastronomicznych. - Mamy już pierwsze konkretne propozycje rozwiązań dla szeregu najbardziej poszkodowanych branż, w tym gastronomicznej. To zwolnienie ze składek ZUS i wypłata postojowego za listopad. 'Na stole" jest też m.in. temat mikrodotacji - powiedział Gowin.

Protest restauratorów "Martwe krzesła" na Wrocławskim rynku

Celem spotkań z branżami jest wypracowanie rozwiązań, które pomogą im w przetrwaniu przez poszczególne branże sytuacji, spowodowanej wprowadzanymi obostrzeniami. Dzisiaj poinformowano o zamknięciu barów, pubów i restauracji na dwa tygodnie. Żywność będzie mogła być dostarczana jedynie na wynos.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Lockdown w Polsce. Będzie pomoc dla firm od eventów, szkoleń, targów?

Jak podaje MRPiT, na przyszły poniedziałek zaplanowano spotkanie z sektorem kongresów, konferencji, szkoleń i branżą eventową. A w czwartek - z branżą targową. Dotychczas odbyły się już konsultacje z branżą ślubną, właścicielami basenów i aquaparków oraz branżą handlową.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze