3. Jerzy Starak

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express 3. Jerzy Starak

Grupowe zwolnienia w firmie Staraka. Pracę straci kilkaset osób

2020-10-02 8:14

Ekonomiczne skutki pandemii COVID-19 nadal są odczuwalne w polskiej gospodarce. Rządowa pomoc przygotowana w ramach tarcz antykryzysowych zniwelowała negatywne działanie epidemii, ale nie oznacza to, że przedsiębiorcy nie borykają się z wieloma trudnościami, które najczęściej kończą się zwolnieniami pracowników. Jak podaje „Puls Biznesu” farmaceutyczna grupa Jerzego Staraka Polpharma zamierza rozstać się z 250 osobami.

Zwolnienie w Polpharmie obejmą przede wszystkim pracowników biurowych, choć w produkcji też może dojść do zmian. Jak podaje „Puls Biznesu” wydawać by się mogło, że pandemia oraz jesienny sezon grypowo-przeziębieniowy to dobry czas dla koncernów farmaceutycznych. Niestety, nie do końca chyba tak jest. Spółka kontrolowana przez Jerzego Staraka ogłosiła bowiem, że zmierza przeprowadzić grupową redukcję etatów. Jest to o tyle zastawiające działanie, że Polpharma w ostatnich latach notowała spore zyski.

Zobacz także: Czy to koniec słynnej sieci H&M? Firma zamyka sklepy

- Rozmawiamy na temat likwidacji ok. 250 etatów na 4,5 tys. pracowników grupy Polpharma w Polsce. Cały proces firma przeprowadza transparentnie, na warunkach korzystnych dla pracowników oraz w zgodzie z regulacjami prawnymi i w dialogu ze stroną społeczną — informuje "Puls Biznesu" Magdalena Rzeszotalska, odpowiadająca za komunikację korporacyjną Polpharmy.

Rzecznik wojewody o koronawirusie w Kujawsko-Pomorskiem
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze