Będzie nowe 500 plus? Chcą dać pieniądze trwałym małżeństwom

i

Autor: Shutterstock

Kluczowe dane dla emerytów! Taką waloryzację emerytur wypłacą w marcu

2022-01-21 14:11

Waloryzacja rent i emerytur 2022. GUS podał bardzo ważne dane, dzięki którym emeryci mogą dowiedzieć się jak będzie wyglądała ich emerytura. Wszystko wskazuje na to, że świadczenia seniorów, w odpowiedzi na rosnące ceny i wynagrodzenia, znacznie wzrosną. Sprawdźcie, ile dostaniecie pieniędzy po waloryzacji.

Waloryzacja rent i emerytur 2022

- Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w grudniu 2021 r. wyniosło 6.644,39 zł, co oznacza wzrost o 11,2 proc. rdr - podał Główny Urząd Statystyczny. To ważna informacja nie tylko dla pracujących Polaków, ale także dla tych, którzy przeszli już na emeryturę. Wzrost wynagrodzeń to jeden z czynników, które wpływają na wysokość waloryzacji. Inflacja nie odpuszcza, a koszty życia stale rosną. Wielu emerytów dobrze wie jak trudno w takiej sytuacji związać koniec z końcem. Dlatego wielu seniorów z niecierpliwością czeka na podwyżki. W takich warunkach waloryzacja powinna wynieść ok. 7,1 proc.

Rekordowe podwyżki. Superwaloryzacja rent i emerytur POTWIERDZONA!

Przy takich podwyżkach, nawet ubożsi emeryci powinni odczuć wzrost świadczeń. Przy emeryturze nieco przekraczającej 1000 zł wzrośnie o prawie 70 zł. Oczywiście jak zawsze w przypadku procentowej waloryzacji - im wyższe świadczenie, tym wyższa podwyżka. Dlatego seniorzy z emeryturą w wysokości ok. 2000 zł otrzymają ok. 140 zł podwyżki, a najbogatsi jeszcze więcej.

Ostateczne decyzja dotycząca wysokości wskaźnika waloryzacji zapadnie dopiero w lutym 2022 roku, a świadczenia będą waloryzowane od marca.

Sonda
Czy dodatkowo oszczędzasz na przyszłą emeryturę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze