Kluczowe dane dla emerytów! Taką waloryzację emerytur wypłacą w marcu

2022-01-21 14:11
Zadowoleni emeryci
Autor: Shutterstock

Waloryzacja rent i emerytur 2022. GUS podał bardzo ważne dane, dzięki którym emeryci mogą dowiedzieć się jak będzie wyglądała ich emerytura. Wszystko wskazuje na to, że świadczenia seniorów, w odpowiedzi na rosnące ceny i wynagrodzenia, znacznie wzrosną. Sprawdźcie, ile dostaniecie pieniędzy po waloryzacji.

Waloryzacja rent i emerytur 2022

- Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w grudniu 2021 r. wyniosło 6.644,39 zł, co oznacza wzrost o 11,2 proc. rdr - podał Główny Urząd Statystyczny. To ważna informacja nie tylko dla pracujących Polaków, ale także dla tych, którzy przeszli już na emeryturę. Wzrost wynagrodzeń to jeden z czynników, które wpływają na wysokość waloryzacji. Inflacja nie odpuszcza, a koszty życia stale rosną. Wielu emerytów dobrze wie jak trudno w takiej sytuacji związać koniec z końcem. Dlatego wielu seniorów z niecierpliwością czeka na podwyżki. W takich warunkach waloryzacja powinna wynieść ok. 7,1 proc.

Rekordowe podwyżki. Superwaloryzacja rent i emerytur POTWIERDZONA!

Przy takich podwyżkach, nawet ubożsi emeryci powinni odczuć wzrost świadczeń. Przy emeryturze nieco przekraczającej 1000 zł wzrośnie o prawie 70 zł. Oczywiście jak zawsze w przypadku procentowej waloryzacji - im wyższe świadczenie, tym wyższa podwyżka. Dlatego seniorzy z emeryturą w wysokości ok. 2000 zł otrzymają ok. 140 zł podwyżki, a najbogatsi jeszcze więcej.

Ostateczne decyzja dotycząca wysokości wskaźnika waloryzacji zapadnie dopiero w lutym 2022 roku, a świadczenia będą waloryzowane od marca.

Sonda
Czy dodatkowo oszczędzasz na przyszłą emeryturę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze