Hakerzy wykradli tysiące danych z Facebook'a, a teraz chcą je sprzedać

2018-11-02 9:27
Atak hakerski na Facebooku! 50 milionów użytkowników zaatakowanych!
Autor: AFP PHOTO / LOIC VENANCE / EAST NEWS

Jak informuje BBC hakerzy wykradli dane i wiadomości z najprawdopodobniej co najmniej 81 tys.  prywatnych kont użytkowników Facebook'a. Sprawa dotyczy głównie mieszkańców Rosji i Ukrainy, jednak wśród poszkodowanych mogą też być obywatele innych państw. Domniemani hakerzy grożą, że są w posiadaniu danych do aż 120 milionów kont.

Brytyjska stacja BBC podkreśla, że istnieje wiele powodów aby sceptycznie podchodzić do przedstawionej przez sprawców liczby zhakowanych kont. Co ciekawe, Facebook twierdzi, że jego bezpieczeństwo nie zostało naruszone, a dane zostały prawdopodobnie uzyskane dzięki złośliwym rozszerzeniom w przeglądarkach internetowych.

 

Większość poszkodowanych to mieszkańcy Ukrainy i Rosji. Niektóre dane pochodzą jednak także z Wielkiej Brytanii, USA, Brazylii i innych krajów. Hakerzy chcieli sprzedać  dostęp do posiadanych materiałów za 10 centów za konto. Pierwsze informacje, że mogło dojść do wycieku danych pojawiły się we wrześniu. Na angielskojęzycznym forum internetowym pojawił się post użytkownika o pseudonimie FBSaler. - Sprzedajemy dane osobowe użytkowników Facebooka, nasza baza danych obejmuje 120 milionów kont  - napisał użytkownik.

Zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym firma  Firma Digital Shadows, przeanalizowała dostarczoną przez hakerów próbkę i potwierdziła, że zawiera ona prywatne wiadomości z 81 tys. kont

 

Źródło: Rzeczpospolita

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze