Hanna Gronkiewicz-Waltz

i

Autor: Tomasz Radzik prezydent Warszawy

Hanna Gronkiewicz-Waltz ma majątek wart 6 mln zł... a dorabia na trzech uczelniach

2017-05-16 12:32

Niby w gospodarce i finansach kraju nie jest wciąż najlepiej, ale po majątku prezydent Warszawy kłopotów nie widać. Jej stan posiadania w ciągu roku przybrał na wartości o blisko pół miliona! Znacznie podrożało zwłaszcza jedno z mieszkań Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prezydent dorabia te już nie tylko na UW, ale także na dwóch innych uczelniach.

Prezydent Warszawy jako pierwsza z władz miasta ujawniła już swoje oświadczenie majątkowe za 2015 rok. Pozostali urzędnicy zwyczajowo robią to dopiero pod koniec kwietnia. Wczoraj, jak co tydzień, prezydent Warszawy nie było w ratuszu, ponieważ był to „jej dzień dla studentów”. Prezydent od początku rządów w stolicy nie zaprzestała prowadzenia seminarium na Uniwersytecie Warszawskim. Ale w tym roku rozszerzyła działalność akademicką. Jak wynika z oświadczenia Hanna Gronkiewicz-Waltz zarobiła w ubiegłym roku o 29 tys. zł więcej niż w 2014. W tym pensja w urzędzie miasta wyniosła 159 tys. zł, na UW - 133 tys. zł, ponad 2,5 tys. prezydent dostała za publikacje naukowe a do tego 1,5 tys. zł zapłacił jej Uniwersytet Wrocławski I 3,5 tys. zł Uniwersytet Jagielloński. - To są pieniądze za recenzowanie prac magisterskich czy doktoranckich studentów tych uczelni – wyjaśnia dodatkowy zarobek rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

W stosunku do 2014 roku wzrosła też wartość całego majątku Hanny Gronkiewicz-Waltz i jej męża, przekraczając 6,1 mln zł. Prezydent ma aktualnie 2,9 mln zł oszczędności w gotówce (to o 56 tys. zł więcej niż rok wcześniej) i 629 tys. zł ulokowane w funduszach inwestycyjnych (przybyło 37 tys. zł). Do tego „drobiazgi” w walutach obcych – 1115 euro, 600 dolarów i 420 koron szwedzkich. Niezmiennie wraz z mężem jest też właścicielką 200-metrowego domu wycenionego na 1,1 mln zł oraz 78-metrowego mieszkania, które z roku na rok drożeje systematycznie. W 2013 prezydent szacowała je na 900 tys zł, rok później na 1,1 mln zł a w tym roku już na 1,5 mln. Co tak znacząco wpływa na wartość tej nieruchomości? - Takie są po prostu ceny na rynku w tej lokalizacji – stwierdza Bartosz Milczarczyk. Bez zmian za to w prezydenckim garażu stoją volvo z 2004 r i 17-letnia żaglówka „Sasanka”. Bez wyceny.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze