IKEA wycofuje ze sprzedaży kolejny produkt. Tym razem słodycze

2018-02-23 18:10
Ikea sprzedaje sieć sklepów sprzedaży
Autor: Shutterstock

Szwedzki koncern IKEA ponownie musi wycofywać swoje produkty ze sprzedaży i to ze wszystkich rynków na których działa. Chodzi o popularne pianki Godis Paskkyckling. Firma poinformowała, że polscy klienci mogą je zwracać w dowolnych sklepach IKEI.

O wycofaniu z rynku Godis Paskkyckling informują szwedzkie media, które powołują się na koncern IKEA. Okazuje się, że pianki w 100 g opakowaniach zostały skażone przez... myszy. Według szwedzkiego serwisu "Aftonbladet", gryzonie grasowały w magazynach, w których były przechowywane słodycze.

Zobacz też: Założyciel IKEA zmarł w wieku 91 lat. Jaka była jego droga do wielkiego biznesowego sukcesu?

- Przypadek został zgłoszony przez IKEA w Irlandii. Zapobiegawczo, produkt Godis Paskkyckling został wycofany na wszystkich rynkach - czytamy w komunikacie prasowym przesłanym serwisowi o2.pl.

Polscy konsumenci, którzy zakupili pianki powinni sprawdzić datę ważności. Partia produktu, które mogą być skażone, posiada na opakowaniu informację o dacie przydatności do spożycia między 23 październikiem 2018 r., a 25 stycznia 2019 r. Firma przeprosiła też klientów i poinformowała, że pianki można zwracać w dowolnym sklepie sieci - nawet bez paragonu.