ceny spotów wyborczych

i

Autor: Shutterstock; Art Service/Super Express; Piotr Nowak/PAP

Kampania wyborcza

Ile kosztują spoty wyborcze? Ceny zwalają z nóg!

2023-08-29 12:44

Kampania wyborcza trwa, a politycy pompują gigantyczne pieniądze w spoty wyborcze. Część - zapewne z prywatnej kieszeni, a część z subwencji. Jakie są koszty emitowania spotów? Biuro reklamy TVN Media podało cennik na sierpień i wrzesień, cena zwala z nóg!

Ile kosztuje spot wyborczy w TVN? Od 800 zł do... 27 tys. zł!

Jak czytamy na portalu Wirtualne Media, maksymalna cena za spot wyborczy w TVN wynosi 27,7 tys. zł. Jest to cena netto bez rabatów, dla spotu trwającego 30 sekund. Stawki obowiązują w blokach reklamowych przy programach takich jak "Top Model", "Masterchef", czy "Milionerzy".

Za reklamę przy serialu "Na Wspólnej", przy filmach emitowanych w piątkowe wieczory, czy przy "Ślubie od pierwszego wejrzenia" trzeba zapłacić 27,3 tys. zł. Z kolei emisja spotu w przerwach programu "Totalne remonty Szelągowskiej", "Kuchennych rewolucjach", czy serialu "Szadź" trzeba zapłacić 26,5 tys. zł. Spoty wyborcze w TVN można wykupić także przy porannym paśmie "Dzień dobry TVN", jak i przy wieczornych "Faktach", serwisie sportowym, czy pogodzie.

Tańsze spoty są w TVN 7, jak podają Wirtualne Media, w paśmie pomiędzy godziną 19, a 20 kosztują 5640 zł, gdy emitowana jest "Ukryta prawda". Spot wyborczy przy "Hotelu Paradise" kosztuje 5420 zł.

Maksymalna cena spotu wyborczego w TVN24 wynosi 3360 zł w paśmie pomiędzy 20, a 21. W godzinach 21-23 spot kosztuje 3150 zł, pomiędzy 17-20 2800 zł, a najtańszy pomiędzy 11-15 2080 zł.

Najtańsze spoty wyborcze są w TVN24 Bis, między godziną 6-7 kosztują 370 zł, a między 20-22 870 zł.

Co więcej TVN Media zastrzegło, że nie będzie emitować spotów wyborczych w blokach przy "Serwisach Info", "Faktach południe", "Faktach po południu", "Faktach", a także "15 na żywo". 

Spoty w Polsacie wcale nie są tańsze. 37,7 tys. zł za najdroższy

Również biuro reklamy Polsat Media zaczęło sprzedaż materiałów wyborczych, zarówno na antenie Polsat i Polsat News, jak i kanału Wydarzenia24, Puls, Puls 2, Telewizji WP, telewizji w Polsce.pl, jak i serwisów internetowych.

Polsat umożliwia emisję materiałów wyborczych codziennie w kilkunastu blokach, mogą być emitowane choćby przy prognozie pogody wieczorem, filmach, oraz najpopularniejszych programach i serialach stacji. Jak podają Wirtualne Media najdroższy spot za 37,7 tys. zł (cena netto bez rabatów za 30 sekund spotu) jest w niedzielnym paśmie kabaretowym po godzinie 20.

31,1 tys. zł kosztuje emisja spotu wyborczego w poniedziałkowym paśmie filmów "Mega Hit". Za 26,2 tys. zł można wyemitować spot przy programie "Temptation Island Polska". Z kolei spot w trakcie emisji "Ninja Warrior Polska" kosztuje 24,7 tys. zł, a przy serialu "Przyjaciółki" 21,8 tys. zł. 

Tańsze spoty w Polsat News kosztują od kilkuset złotych do 2,2 tys. zł, przed wieczornym programem "Raport dnia.

Pieniądze to nie wszystko - Piotr Arak
Sonda
Czy chciałbyś/chciałabyś, żeby PiS wygrał trzeci raz z rzędu wybory?
Najnowsze