Praca przed świętami

Ile można zarobić przed Bożym Narodzeniem jako pracownik tymczasowy?

2022-12-11 12:05

W okresie przedświątecznym otwiera się rynek pracy tymczasowej. Pojawia się wiele możliwości dodatkowego zarobkowania. Co istotne, podejmując się takich prac można podreperować domowy budżet. Przed Bożym Narodzeniem najszybciej znajdziesz pracę jako sprzedawca w sklepie, pracownik fizyczny lub w magazynie. Zobacz, ile można zarobić, podejmując się przedświątecznej pracy tymczasowej.

Praca przed świętami

Okres przedświąteczny to dobry moment na dorobienie. Przed Bożym Narodzeniem pojawia się wiele ofert pracy tymczasowej. Eksperci agencji pracy natychmiastowej Tikrow, sprawdzili, które branże najchętniej zatrudniają pracowników dorywczych pod koniec roku. Okazuje się, że aż 59 proc. rekrutacji odbywa się w handlu. 

Za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej, czy wręcz natychmiastowej, pracodawcy mogą skompletować personel nawet w ciągu doby. Najczęściej w tym okresie z takiego wsparcia korzystają firmy z sektora retail, HoReCa i logistyki. Najwięcej ofert dotyczy pracy na stanowisku kasjer-sprzedawca, magazynier, pracownik fizyczny. Poszukiwane są osoby, które wcielą się w rolę mikołaja czy śnieżynki. W okresie przedświątecznym widać też więcej ofert pracy tymczasowej skierowanej do kandydatów na pomoc kuchenną, kelnerów, pracowników serwisów sprzątających. Zwiększa się zapotrzebowanie na kurierów. Czas przedświąteczny obecnie to wzmożony ruch w e-świecie i e-handlu. Zatem na wagę złota są także pracownicy z sektora wsparcia klienta. Jednak tym razem ich głównym zadaniem nie jest oferowanie usług czy produktów firm, ale przyjmowanie reklamacji, poszukiwanie zagubionych zamówień itp. 

A ile można zarobić, podejmując się pracy tymczasowej? Zobacz w galerii, ile można zarobić jako sprzedawca w sklepie, magazynier czy pomoc kuchenna lub cukiernik. Szczegóły w galerii. 

Sonda
Wielkanoc czy Boże Narodzenie? Które święta lubisz bardziej?
Pieniądze to nie wszystko- Rafał Bochenek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze