Janusz Filipiak

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Janusz Filipiak

Ile pieniędzy ma Janusz Filipiak? Sprawdźcie majątek "najbogatszego profesora w kraju"

2022-06-28 12:19

Prof. Janusz Filipiak znów zdobył rozgłos, postulując dość stanowczym komentarzem mniejszą konsumpcję mięsa. Wszystko aby ratować klimat. Nie uważa jednak, aby jego wysoka pensja czy prywatny samolot mocno wpływały na klimat. Ile pieniędzy ma "najbogatszy profesor w kraju"?

Podczas rozmowy z audycji internetowej biznesmen rozmawiał o zmianach klimatycznych i emicji dwutlenku węgla. Źródeł problemów doszukał się... w diecie rodaków. Wszystkiemu winne jest to, że Polacy lubią jeść mięso. A jego produkcja jest jednym z największych źródeł emisji CO2 jest hodowla mięsa. Filipiak podkreślił też że to osoby mniej zarabiające "konsumują kolosalne ilości mięsa i wędlin". Przedsiębiorca z przejęciem opisywał, jak w lokalnych sklepach pod Krakowem obserwuje ludzi, którzy „wynoszą takie siaty tego mięsa”.

- Uświadomienie ludziom, że nie mają tyle, za przeproszeniem, żreć. Jak ja idę do sklepu w swojej okolicy pod Krakowem, to przecież ludzie wynoszą takie siaty tego mięsa, że ja nie wiem, co oni z nim robią. Tu jest duża praca do wykonania – podkreślił w rozmowie z Forum IBRiS.

Janusz Filipiak: Kim jest i ile ma pieniędzy

Janusz Filipiak znany jest jako najbogatszy profesor w kraju a wspólnie z żoną Elżbietą tworzy najbardziej znane w polskiej branży IT małżeństwo. Filipiak jest m.in prezesem Comarchu. Posiada tytuły naukowe. Jest profesorem i doktorem habilitowanym nauk technicznych. Swoje kompetencje potwierdził nie tylko w świecie nauki, ale także w biznesie. Jego przychody stale rosną. W 2010 roku na jego konto wpłynęło 4,8 mln zł, a od tamtej pory fortuna tylko rosła. W 2017 roku zarobił już 13,5 mln zł, a w 2020 aż 18,4 mln zł. Jako prezes Comarch zarobił w 2021 r. 25 mln zł.

Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek

Majątek Janusza Filipiaka

Jako prezes Comarch zarobił w 2021 r. 25 mln zł, a od wielu lat jego roczne dochody rosną. Jest też prezesem MKS Cracovia. Kilka lat temu pochwalił się rolls-roycem, którego kupił dwa lata temu za ponad 2 mln zł. Posiada też tysiąc metrową rezydencję. Broni się jednak twierdząc, że w ogromnym domu prawie nie mieszka, a drogie auto potrzebne mu było ze względów wizerunkowych. Z kolei na zarzuty, że, jak wielu innych bogaczy ma prywatny samolot, który generuje wiele zanieczyszczeń, odpowiada mówiąc, że to mały turbośmigłowiec, który konsumuje połowę mniej paliwa niż odrzutowce.

Sonda
Gdzie byś zamieszkał, gdybyś był bardzo bogaty?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze