Budowlaniec

i

Autor: jarmoluk / www.pixabay.com

Zarobki w Polsce

Ile zarabia się na budowie? Można się zdziwić

2023-05-28 13:58

Ile zarabia budowlaniec w Polsce? Wiosna to czas wzmożonych remontów. Wielu Polaków decyduje się na remonty mieszkań, ale i właśnie w tym czasie pełną parą idą wszelkie prac zewnętrzne. Rzecz jasna praca wre także na dużych budowach. Zobacz, ile w Polsce można zarobić jako budowlaniec.

Pensje na budowie

Ile zarabia budowlaniec w Polsce? Wynagrodzenie budowlańców w Polsce generalnie waha się od 4 tys. zł do 6 tys. zł brutto miesięcznie. Według serwisu wynagrodzenia.pl mediana zarobków w budowlance wynosi blisko 4,8 tys. zł. Oznacza to, że połowa pracowników zarabia mniej, ale i druga połowa zarabia więcej.  Szacuje się, że spora grupa otrzymuje wynagrodzenie rzędu 3,8 tys. zł, ale i spora grupa otrzymuje pensje rzędu 6 tys. zł. Wszystko rzecz jasna zależy od miejsca pracy, inwestycji i wykonywanej pracy. 

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie brakuje budowlańców zarabiających kilkadziesiąt tysięcy złotych brutto miesięcznie. Należy pamiętać, że kwota ta może się znacząco różnić w zależności od indywidualnych okoliczności.

W branży budowlanej często obowiązują też wynagrodzenia za godzinę pracy, tak zwane "godzinówki". Według danych z marca 2023 r. stawki godzinowe dla pracowników budowlanych, takich jak murarz, cieśla szalunkowy czy zbrojarz oscylują w granicach 23,30 zł do 30,50 zł brutto.

Oczywiście tak prezentują się wynagrodzenia pracowników. Wiadomo, że pracując jako firma jednoosobowa czy jako właściciel małej firmy, można zarabiać o wiele więcej. Szczególnie intratne są zlecenia z tak zwanej wykończeniówki. W tym wypadku zarobek miesięczny fachowca od remontów może przekroczyć nawet i 10 tys. zł, a w przypadku dużej inwestycji przekroczyć kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Sonda
Lepiej wybudować dom od nowa, czy wyremontować stary?
Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek
Najnowsze