Tyle zarabiają programiści w Krakowie. Kwoty wprost zwalają z nóg! 19 tys. zł od pierwszego dnia pracy

i

Autor: AlfredMuller/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Wynagrodzenia

Ile zarabia się w Google? Wyciekły najnowsze dane dotyczące wynagrodzeń

2023-07-25 9:41

Amerykański magazyn Business Insider dotarł do wynagrodzeń w Google. Ankieta, którą wypełniali pracownicy, pokazuje duże dysproporcje płacowe między różnymi grupami zawodowymi. Najwyższa pensja programisty w Google jest co najmniej o 300 tys. dol. wyższa niż pensja na innych stanowiskach. Według raportu najwyższe wynagrodzenia w sprzedaży, badaniach, projektowaniu UX oraz polityce i lobbingu wahają się od 300 tys. do 377 tys. dol. Kto najlepiej zarabia w tej spółce?

Kosmiczne zarobki programistów

"Średni zakres wynagrodzenia podstawowego dla tego zawodu wynosi od 100 tys. do 375 tys. dol., w zależności od stanowiska i stażu pracy. Jednak najlepiej opłacany programista z poziomu 7 twierdzi, że otrzymał 718 tys. dol. (prawie 2,9 mln zł)."-czytamy w dlahandlu.pl.

Jak informuje portal najwyższa pensja programisty w Google jest co najmniej o 300 tys. dol. wyższa niż pensja na innych stanowiskach.

"Najlepiej opłacany lider techniczny w rozwoju oprogramowania zarabia 400 tys. dol. Według raportu najwyższe wynagrodzenia w sprzedaży, badaniach, projektowaniu UX oraz polityce i lobbingu wahają się od 300 tys. do 377 tys. dol."-czytamy.

Na najwyższe wynagrodzenia moze liczyć oczywiście szef firmy, Sundar Pichai. Otrzymuje prawie 800-krotność średniej płacy. W 2022 roku zarobił 2 mln dol. pensji wraz z 218 mln dol. w akcjach (łącznie ok. 9 mln zł). Tymczasem firma ogłosiła na początku 2023 r., że zwolni tysiące pracowników – zwraca uwagę merkur.de.

Pieniądze to nie wszystko Marcin Ociepa
Sonda
Zarobki w branży IT. Czy programiści zarabiają za dużo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze