Rachunek

i

Autor: SHUTTERSTOCK Pomimo obniżki VAT, ceny w Lidlu wzrosły! - grzmią bydgoszczanie

Drożyzna w Polsce

GUS podał dane. Inflacja w sierpniu wyniosła 16,1 proc.

2022-09-15 9:52

Inflacja w Polsce. W czwartek Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące inflacji w sierpniu 2022 r. 31 sierpnia GUS podał wstępne wyniki, wtedy szacunek pokazał 16,1 proc. Według najnowszych informacji wynik wcale się nie zmienił. W sierpniu 2022 r. poziom inflacji w Polsce wyniósł 16,1 proc.

W sierpniu inflacja wyniosła 16,1 proc.

Dziś o godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny podał oficjalne dane dotyczące tego, ile w sierpniu wyniósł poziom inflacji w Polsce. Raport był jedną z najbardziej wyczekiwanych publikacji. Wielu ekspertów oceniało, że w pod koniec wakacji inflacja ma wyhamować, według najnowszych danych poziom inflacji w sierpniu br wyniósł 16,1 proc.

Forum w Karpaczu 2022: Beata Daszyńska-Muzyczka

Inflacja w Polsce

Dotychczas inflacja stale rosła co niepokoiło wielu Polaków. Rząd w ramach walki z inflacją wprowadził dwie tarcze antyinflacyjne. Pierwsza z nich polegała na zniesieniu m.in. akcyzy na paliwo. Druga obniżyła stawki VAT na żywność, energię i paliwo. Jednak wzrost w cenach jest wciąż zauważalny i jak informował GUS z każdym miesiącem poziom inflacji był wyższy.

Sonda
Przejmujesz się inflacją?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze