Rachunek

i

Autor: SHUTTERSTOCK Pomimo obniżki VAT, ceny w Lidlu wzrosły! - grzmią bydgoszczanie

Drożyzna w Polsce

GUS podał dane. Inflacja w sierpniu wyniosła 16,1 proc.

2022-09-15 9:52

Inflacja w Polsce. W czwartek Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące inflacji w sierpniu 2022 r. 31 sierpnia GUS podał wstępne wyniki, wtedy szacunek pokazał 16,1 proc. Według najnowszych informacji wynik wcale się nie zmienił. W sierpniu 2022 r. poziom inflacji w Polsce wyniósł 16,1 proc.

W sierpniu inflacja wyniosła 16,1 proc.

Dziś o godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny podał oficjalne dane dotyczące tego, ile w sierpniu wyniósł poziom inflacji w Polsce. Raport był jedną z najbardziej wyczekiwanych publikacji. Wielu ekspertów oceniało, że w pod koniec wakacji inflacja ma wyhamować, według najnowszych danych poziom inflacji w sierpniu br wyniósł 16,1 proc.

Forum w Karpaczu 2022: Beata Daszyńska-Muzyczka

Inflacja w Polsce

Dotychczas inflacja stale rosła co niepokoiło wielu Polaków. Rząd w ramach walki z inflacją wprowadził dwie tarcze antyinflacyjne. Pierwsza z nich polegała na zniesieniu m.in. akcyzy na paliwo. Druga obniżyła stawki VAT na żywność, energię i paliwo. Jednak wzrost w cenach jest wciąż zauważalny i jak informował GUS z każdym miesiącem poziom inflacji był wyższy.

Sonda
Przejmujesz się inflacją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze