InPost zapowiedział zwolnienia grupowe. Obejmą ponad 1,2 tys. pracowników

2016-07-07 14:50 AMB
InPost zwalnia pracowników
Autor: Wojtek Laski

Nawet 1257 osób zatrudnionych w firmie InPost oraz spółce zależnej Bezpieczny List może stracić pracę. Jako powód zwolnień InPost wskazał nierentowną działalność na rynku przesyłek listowych.

InPost tłumaczy decyzję o rozwiązaniu umów o pracę koniecznością dostosowania się do sytuacji rynkowej. Redukcja etatów jest m.in. konsekwencją tego, że działalność w zakresie przesyłek listowych okazała się niedochodowa. (Firma obsługuje klientów sądowych.) Spółka poinformowała o planowanej redukcji etatów w raporcie bieżącym z 6 lipca. Zadeklarowała w nim chęć skupienia się na innych, bardziej perspektywicznych obszarach swojej działalności.

InPost zapowiedział także, że w dniach 6 – 7 lipca poinformuje o zwolnieniach grupowych odpowiedni powiatowy urząd pracy. Nie ujawnił jednak szczegółów na temat skali oszczędności, których spodziewa się po zwolnieniach.

Przeczytaj również: Fala zwolnień grupowych w Lublinie

InPost to jedna z wiodących firm kurierskich w naszym kraju. Wraz z Inpost Finanse oraz Paczkomatami InPost, spółka należy do grupy kapitałowej Integer.pl, drugiej co do wielkości w Polsce grupy pocztowej. Od 2007 r. spółka jest notowana na warszawskiej GPW.

Już w maju br. grupa sygnalizowała konieczność restrukturyzacji. Próbę udźwignięcia spółek z upadku mogła stanowić sprzedaż świadczącej usługi kurierskie i pocztowe InPost Express. Wartość tej transakcji wyniosła 110 mln złotych.

Źródła: antyweb.pl, money.pl, inpost.pl

Najnowsze