samolot

i

Autor: pixabay

Dostęp do sieci 5G

Internet w samolocie dla pasażerów? Komisja Europejska ułatwi dostęp do sieci 5G w czasie lotów

2022-11-28 11:28

Przedstawiciele Unii Europejskiej zaktualizowali decyzję dotyczącą łączności ruchomej na pokładzie statków powietrznych. Czy linie lotnicze będą miały możliwość zaoferowania klientom dostępu do najnowszych technologii?

Dostęp do sieci 5G w samolotach. Komisja Europejska aktualizuje przepisy

Komisja Europejska przekazała informację dotyczącą zmiany w przepisach o łączności w samolotach. Na mocy zaktualizowanych przepisów linie lotnicze z siedzibą w krajach Unii Europejskich będą mogły zapewnić wszystkim pasażerom dostęp do sieci 5G, obok poprzednich generacji technologii mobilnych.

Osoby przebywające na pokładach samolotów będą mogły używać połączenia sieciowego w taki sam sposób, jak w przypadku dowolnej naziemnej sieci komórkowej, dzięki czemu w pełni skorzystają z potencjału 5G i swoich urządzeń - podaje Komisja Europejska.

Innowacje i szansa rozwoju dla europejskich firm

Jak przypomina portal ithardware.pl już w 2008 roku Unia Europejska zarezerwowała pewne częstotliwości dla łączności ruchomej w samolotach, umożliwiając liniom lotniczym świadczenie usług przesyłania wiadomości, rozmów telefonicznych i transmisji danych pasażerom latającym w UE.

"5G zapewni innowacyjne rozwiązania dla ludzi i szansę rozwoju dla europejskich firm. Niebo nie jest już granicą, jeśli chodzi o możliwości, jakie daje superszybka łączność o dużej przepustowości" - poinformował Thierry Breton, komisarz ds. rynku wewnętrznego.

Zmiana decyzji dotycząca łączności w transporcie drogowym

Komisja Europejska zmieniła również decyzję w kwestii pasm częstotliwości 5 GHz w transporcie drogowym, a dokładniej w samochodach i autobusach. "Decyzja zmieniająca kładzie podwaliny pod innowacje w przemyśle motoryzacyjnym i potencjalnie dla zastosowań Metaverse" - stwierdzili przedstawiciele KE.

Jak wyjaśnia portal ithardware.pl z zarządzenia wynika, że państwa członkowskie najpóźniej do 30 czerwca 2023 roku muszą udostępnić pasma częstotliwości 5 GHz do użytku na pokładzie pojazdów drogowych.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Pieniądze to nie wszystko. Witold Orłowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany