Iwona Duda

i

Autor: PAP/Rafał Guz Iwona Duda

Z Alior Bank do PKO BP. Iwona Duda pokieruje największym polskim bankiem

2021-10-14 17:59

Rada nadzorcza PKO BP powołała na funkcję wiceprezesa banku Iwonę Dudę i powierzyła jej kierowanie pracami zarządu z dniem 23 października - poinformował w czwartek bank. Dodano, że w skład zarządu rada powołała Wojciecha Iwanickiego na stanowisko wiceprezesa.

Zarząd PKO Banku Polskiego (...) informuje, że rada nadzorcza banku powołała z dniem 23 października 2021 r. Panią Iwonę Dudę na stanowisko wiceprezesa zarządu banku na bieżącą wspólną kadencję, (...) która rozpoczęła się z dniem 3 lipca 2020 r. Jednocześnie do zarządu na stanowisko wiceprezesa powołano Wojciecha Iwanickiego - napisano w komunikacie.

ZOBACZ: PGNiG donosi do prokuratury na swojego byłego wiceprezesa i obecnego wiceszefa Lotosu

Dodano, że pod warunkiem wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody powołała Panią Iwonę Dudę na stanowisko prezesa banku. 

Dramat milionów Polaków. Co z oszczędnościami w bankach?

Do czasu wydania zgody Komisji Nadzoru Finansowego Rada Nadzorcza powierzyła Pani Iwonie Dudzie kierowanie pracami zarządu - podano w komunikacie.

Iwona Duda do tej pory kierowała Alior Bankiem. Jest ekonomistką, w latach 2006-2008 była zastępca przewodniczącego KNF. Od ponad 20 lat związana z rynkiem finansowym. Ostatnio pełniła funkcję doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka Rady Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska.

Sonda
Co robisz z oszczędnościami?

Pełniła różne funkcje w instytucjach rynku finansowego, m.in. jako zastępca przewodniczącego rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego, członkini rady nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, zastępca członka Rady ds. Systemu Płatniczego przy NBP oraz członek Rady Nadzorczej PTE PZU SA.

Dziś notowania PKO BP  na giełdzie spadały nawet o 2,5 proc. Ostatecznie kurs zamknął się 0,2 proc. pod kreską, na poziomie 47,1 zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany