Forum Ekonomiczne Krynica 2019 - Anna Borys Karwacka

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Forum Ekonomiczne Krynica 2019 - Anna Borys Karwacka

Jak McDonald's wpływa na polski sektor rolno-spożywczy? [WIDEO]

2019-09-06 14:46

McDonald's od wielu lat wspiera rozwój polskiej gospodarki poprzez ścisłą współpracę z polskimi dostawcami. Szczególnie ważna jest ta z producentami wołowiny, mięso z Polski w restauracjach McDonald's jest wykorzystywane nie tylko w naszym kraju ale także w całym regionie. O szczegóły zapytaliśmy Annę Borys-Karwacką, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald's Polska

- Na sektor rolno-spożywczy wpływamy przede wszystkim poprzez naszych dostawców. Polska jest dla nas takim "hubem", w którym mamy wielu bardzo ważnych dostawców, których produkty trafiają nie tylko na rynek polski, ale także do restauracji McDonald's za granicą. W Polsce pozyskujemy wołowinę, warzywa i pieczywo, czyli najważniejsze produkty - mówi Anna Borys-Karwacka.

Aby taka współpraca była możliwa potrzebne jest do spełnienia przez dostawców szereg wymogów także tych związanych z ochroną środowiska. Restauracje McDonald's jako odpowiedzialna firma dba o ekologię. W lokalach sieci znajdziemy między innymi papierowe opakowania na jedzenie.

Najnowsze