Jaki majątek ma Mariusz Błaszczak? Sprawdźcie oświadczenie majątkowe

2022-05-28 10:35
Mariusz Błaszczak
Autor: MON_GOV_PL Mariusz Błaszczak

W bazie Sejmu udostępniono nowe oświadczenia majątkowe polityków. Mariusz Błaszczak, podobnie jak jego inni posłowie, zgodził się na publikację swojego oświadczenia majątkowego. Jaki majątek ma i ile zarabia?

Mariusz Błaszczak: Oświadczenie majątkowe

Mariusz Błaszczak w oświadczeniu majątkowym zadeklarował, że na koncie zgromadził 400 tys. oszczędności. Szef MON najwyraźniej odpowiedzialnie gospodaruje środkami. W porównaniu z ubiegłorocznym oświadczeniem, jego oszczędności wzrosły o 80 tys. zł. Skromniej wygląda jego majątek zgromadzony w zagranicznych walutach. Na koncie ma jedynie 500 euro. Poza tym szef MON posiada polisę na życie o wartości ok. 50 tys. zł. Błaszczak posiada także kilka nieruchomości. Jedną z nich jest 158-metrowy dom, który wart jest 500 tys. zł. Kolejna nieruchomość to współdzielone z żoną mieszkanie o powierzchni 48 metrów, które warte jest 150 tys. zł. Polityk posiada także 643-metrową działkę z domem o wartości 100 tys. zł. Nieruchomość odziedziczył w spadku i jest właścicielem połowy budynku. Jeśli chodzi o zarobki, Błaszczak deklaruje 207 tys. zł zarobione w ministerstwie i 37,5 tys. zł z diety poselskiej. Błaszczak posiada samochód marki Fiat 500l z 2013 roku i nie ma żadnych długów.

Oświadczenie majątkowe dostępne jest tutaj.

Iwona Duda, PKO BP, Pieniądze to nie wszystko

Kim jest Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak od 2018 roku kieruje Ministerstwem obrony narodowej. Wcześniej był ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Mariusz Błaszczak urodził się 19 września 1969 roku w Legionowie pod Warszawą. Z wykształcenia jest historykiem, choć jego główne doświadczenia zawodowe to te polityczne i samorządowe. Błaszczak jest synem Lucjana (inżynier w fabryce FSO na Żeraniu) i Danuty Błaszczaków. Studia ukończył w 1994 roku, uzyskując tytuł magistra historii na Uniwersytecie Warszawskim. Odbył ponadto studia podyplomowe na tym samym uniwersytecie z zakresu samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego oraz w WSPiZ im. Leona Koźmińskiego w zakresie zarządzania w administracji.W 2007 otrzymał w wyborach mandat poselski w okręgu podwarszawskim (ok. 10 000 głosów), zaś w 2009 został rzecznikiem prasowym PiS, po czym w 2010 roku zaczął pełnić funkcję przewodniczącego klubu parlamentarnego.

Sonda
Czy Mariusz Błaszczak byłby godnym następcą Kaczyńskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze