Jarosław Kaczyński

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/ SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński nowym prezesem PiS. Taką ma emeryturę i majątek [ZDJĘCIA]

2021-07-03 16:54

W sobotę, 3 lipca odbył się VI kongres Prawa i Sprawiedliwości. Swój start w wyborach na szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zadeklarował już w grudniu, dodając, że będzie to jego ostatnia kadencja jako prezesa PiS. Jaki majątek i emeryturę otrzymuje Jarosław Kaczyński?

Wybory na prezesa PiS. Czy Kaczyński ma konkurencję?

Kongres PiS odbywa się przynajmniej raz na cztery lata. Zwołuje go prezes partii. Ostatnio odbył się w 2016 roku w Hali EXPO w Warszawie. Tym razem jednak wydarzenie musiało zostać przesunięte. Pierwotnie planowano, by odbyło się 7 listopada 2020 roku, jednak jeszcze w październiku zadecydowano, by przesunąć kongres PiS na późniejszy termin. Powodem miała być pandemia Covid-19.

W sobotę odbył się statutowo-wyborczy kongres Prawa i Sprawiedliwości. Dzień później zbierze się nowa Rada Polityczna, która wybierze nowych wiceprezesów ugrupowania. Obecnie jest pięcioro wiceprezesów PiS: Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński, Antoni Macierewicz oraz Beata Szydło. Do tego grona ma dołączyć premier Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ: Polski Ład już działa! Ruszył nabór wniosków. Jak otrzymać pieniądze?

Jak w czasie szefowania PiS-owie zmieniał się Jarosław Kaczyński? Zobacz w galerii poniżej.

Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: Czarnek cofa polską szkołę do PRL

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Jaką ma emeryturę?

Jaki majątek ma prezes PiS? Emeryt Jarosław Kaczyński, mimo pobierania świadczeń emerytalnych, wciąż pozostaje aktywny zawodowo jako poseł oraz prezes PiS. Dodatkowo od ubiegłego roku prezes Prawa i Sprawiedliwości wszedł do rządu w randze wicepremiera, za co również otrzymuje wynagrodzenie. Według najnowszego oświadczenia majątkowego Kaczyńskiego (z datą 30 kwietnia 2021 r.), prezes największej partii w Polsce, otrzymał z ZUS 85 790 złotych emerytury! To oznacza, że emerytura Kaczyńskiego w 2020 r. to 7150 złotych miesięcznie! Taka suma świadczenia emerytalnego może przywrócić o zawrót głowy większość seniorów w Polsce.

Sonda
Kogo cenisz bardziej - Donalda Tuska czy Jarosława Kaczyńskiego?

Jak wygląda pozostały majątek Kaczyńskiego?

Z nowego oświadczenia majątkowego wicepremiera wynika, że Kaczyński jest właścicielem 1/3 domu o powierzchni ok. 150 m2 (o wartości 1 500 000 złotych)! Na swoim koncie bankowym prezes PiS posiada potężne oszczędności w kwocie 143 tys. zł. Nie ma się co dziwić, bo oprócz sowitej emerytury Kaczyński w ubiegłym roku otrzymywał dwie pensje - jako poseł ponad 100 tys. zł (ok. 8300 złotych miesięcznie) i na stanowisku wicepremiera (od października 2020 r.) zarobił prawie 42,5 tys. zł, co na miesiąc daje ponad 14 tys. zł! Łącznie z emeryturą, pensja Kaczyńskiego pod koniec roku wyniosła prawie 30 tys. złotych!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze