Jerzy Urban nie żyje, zmarł w wieku 89 lat

i

Autor: AKPA

Jerzy Urban nie żyje

Jerzy Urban nie żyje. Były milioner i dawniej jeden z najbogatszych Polaków. Jaki miał majątek?

2022-10-03 12:37

Był jednym z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim świecie mediów, dziennikarz oraz szef “Tygodnika NIE”. Majątek Jerzego Urbana oszacowano na 120 mln zł. Były milioner i niegdyś jeden z najbogatszych Polaków pozostawił po sobie niemałą spuściznę.

Jerzy Urban nie żyje. Jaki miał majątek?

Wielu rozbawiał, z kolei inni uważali jego publikacje za niestosowne. Bez wątpienia wzbudzał kontrowersje. Wielokrotnie w swoich prowokujących wideoblogach szydził z obozu rządzącego. W latach 1981 - 1989 był rzecznikiem prasowym komunistycznego rządu, a od 1990 r. zajmował stanowisko redaktora naczelnego “Tygodnika NIE”. Jerzy Urban zmarł w wieku 89 lat, a za życia dorobił się pokaźnego majątku. Zgromadzona fortuna wyniosła ok. 120 milionów złotych. Są to oficjalne dane z 2004 r. Wtedy to dziennikarz i publicysta zajął w rankingu tygodnika “Wprost” 98. miejsce wśród 100 najbogatszych Polaków. Nie wiadomo jednak jak znacząco może się ta kwota różnić obecnie. Większość jego majątku bo 80 proc. pochodziło z inwestycji na rynku kapitałowym. W 2003 r. łącznie z dochodami poza spółką Urma, zarobił ok. 6 mln zł. Dodatkowo pobierał świadczenie emerytalne, jednak w 2011 r. sam przyznał, że nie wie dokładnie ile ono wynosi. W 2020 r. gazeta wraz ze spółką Urma przyniosły mu 3,6 mln zysku, a do tego kontrowersyjne filmiki na platformie YouTube z milionowymi wyświetleniami generowały dodatkowe wpływy. Jak donosił portal nafakcie.pl, Jerzy Urban zamieszkiwał, jak i był właścicielem dużego domu z basenem. Oprócz tego posiadał kolekcję drogich samochodów.

Sonda
Chciałbyś być milionerem?
Pieniądze to nie wszystko Janusz Kowalski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze