Tadeusz Gołębiewski

Tak wygląda grób "króla hoteli" Tadeusza Gołębiewskiego [ZDJĘCIA]

2022-10-02 6:01

Minęły trzy miesiące od śmierci Tadeusza Gołębiewskiego. "Król hoteli" zmarł w wieku 79 lat. Był znanym przedsiębiorcą, założycielem fabryki cukierniczej TAGO oraz luksusowej sieci hoteli "Gołębiewski". Był również członkiem Polskiego Klubu Biznesu. Pozostawił po sobie jedno z najsłynniejszych imperiów hotelarskich w naszym kraju. Tadeusz Gołębiewski spoczął na Cmentarzu Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie. Zobaczcie, jak wygląda grób "króla hoteli" Tadeusza Gołębiewskiego. Jeden szczegół łamie serce.

Tadeusz Gołębiewski - kim był i jak rozwijał biznes?

Tadeusz Gołębiewski ukończył technikum cukiernicze a wyroby cukiernicze zaczął produkować już w 1966 roku. 6 lat później w 1972 roku założył Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego TAGO pod Radzyminem.  Firma cukiernicza stała się zalążkiem jego biznesowego imperium.

Odniósł gigantyczny sukces zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. Wielu przedsiębiorców było zainteresowanych zakupem jego firmy, jednak Gołębiewski nigdy nie zdecydował się na sprzedaż. W latach swojej świetności firma generowała zyski w wysokości nawet kilkudziesięciu milionów złotych! Większość Polaków kojarzy Tadeusza Gołębiewskiego nie z wyrobami cukierniczymi a z luksusową siecią hoteli.

Pierwsze hotelowe inwestycje Tadeusza Gołębiewskiego

Ich historia sięga końcówki lat 80. W 1989 zdecydował się na budowę hotelu w Mikołajkach (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie wcześniej kupił ziemię. Hotel został oddany do użytku w roku 1991. Inwestycja zwróciła się całkowicie po dokładnie 26 latach. Był to wówczas pierwszy, taki nowoczesny obiekt hotelowy w Polsce.

W związku z tym wzbudzał ogromne zainteresowanie i osiągnął wielki sukces komercyjny. Kilka lat później, w 1998 roku odkupił od spółki Orbis obiekt hotelowy (w stanie surowym) w centralnej części Białegostoku (woj. podlaskie) - rok później miało miejsce jego otwarcie. W 2002 roku kupił kolejny obiekt. Tym razem był to obiekt mieszczący się w Wiśle (woj. śląskie) - niedokończony hotel należący wcześniej do Ogólnopolskiej Spółdzielni Turystycznej Gromada. Tą inwestycję Tadeusz Gołębiewski ukończył w roku 2003. 

Kolejny hotel powstał w Karpaczu (woj. dolnośląskie). Jego otwarcie miało miejsce w 2010 roku. koszt budowy tego obiektu opiewał na 350 000 000 zł. Jednym z najnowszych obiektów należących do sieci hoteli "Gołębiewski" jest hotel w Pobierowie (woj. zachodniopomorskie), który wciąż jest w trakcie budowy. Jest budowany na działce o powierzchni trzydziestu hektarów, którą przedsiębiorca kupił od gminy Rewal za 50 500 000 złotych i ma być największy ze wszystkich zbudowanych dotychczas.

Sonda
Czy korzystałeś kiedyś z hotelu Gołębiewski?
Pieniądze to nie wszystko - Stanisław Szwed

Kim są "aniołowie biznesu"? Jak pomagają rozwijać pomysły młodych przedsiębiorców?

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "O mentorach w biznesie i pomocy młodym przedsiębiorcom [DROGOWSKAZY]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze