"Król hoteli"

Pierwsza rocznica śmierci magnata hotelowego. Gdzie jest pochowany Tadeusz Gołębiewski [ZDJĘCIA]

Mija rok od śmierci Tadeusz Gołębiewskiego. Biznesmen zmarł w wieku 79 lat 21 czerwca 2022 roku. Założyciel fabryki cukierniczej TAGO oraz luksusowej sieci hoteli "Gołębiewski" był również członkiem Polskiego Klubu Biznesu. Pozostawił po sobie słynne imperium hotelarskie. Spoczął na Cmentarzu Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie. Zobaczcie, jak wygląda grób "króla hoteli" Tadeusza Gołębiewskiego. Jeden szczegół łamie serce.

Tadeusz Gołębiewski - kim był i jak rozwijał biznes?

Tadeusz Gołębiewski ukończył technikum cukiernicze a wyroby cukiernicze zaczął produkować już w 1966 roku. 6 lat później w 1972 roku założył Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego TAGO pod Radzyminem.  Firma cukiernicza stała się zalążkiem jego biznesowego imperium.

Odniósł gigantyczny sukces zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. Wielu przedsiębiorców było zainteresowanych zakupem jego firmy, jednak Gołębiewski nigdy nie zdecydował się na sprzedaż. W latach swojej świetności firma generowała zyski w wysokości nawet kilkudziesięciu milionów złotych! Większość Polaków kojarzy Tadeusza Gołębiewskiego nie z wyrobami cukierniczymi a z luksusową siecią hoteli.

Pierwsze hotelowe inwestycje Tadeusza Gołębiewskiego

Ich historia sięga końcówki lat 80. W 1989 zdecydował się na budowę hotelu w Mikołajkach (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie wcześniej kupił ziemię. Hotel został oddany do użytku w roku 1991. Inwestycja zwróciła się całkowicie po dokładnie 26 latach. Był to wówczas pierwszy, taki nowoczesny obiekt hotelowy w Polsce.

W związku z tym wzbudzał ogromne zainteresowanie i osiągnął wielki sukces komercyjny. Kilka lat później, w 1998 roku odkupił od spółki Orbis obiekt hotelowy (w stanie surowym) w centralnej części Białegostoku (woj. podlaskie) - rok później miało miejsce jego otwarcie. W 2002 roku kupił kolejny obiekt. Tym razem był to obiekt mieszczący się w Wiśle (woj. śląskie) - niedokończony hotel należący wcześniej do Ogólnopolskiej Spółdzielni Turystycznej Gromada. Tą inwestycję Tadeusz Gołębiewski ukończył w roku 2003. 

Kolejny hotel powstał w Karpaczu (woj. dolnośląskie). Jego otwarcie miało miejsce w 2010 roku. koszt budowy tego obiektu opiewał na 350 000 000 zł. Jednym z najnowszych obiektów należących do sieci hoteli "Gołębiewski" jest hotel w Pobierowie (woj. zachodniopomorskie), który wciąż jest w trakcie budowy. Jest budowany na działce o powierzchni trzydziestu hektarów, którą przedsiębiorca kupił od gminy Rewal za 50 500 000 złotych i ma być największy ze wszystkich zbudowanych dotychczas.

Sonda
Czy korzystałeś kiedyś z hotelu Gołębiewski?
Pieniądze to nie wszystko - Marcin Sołtys
Najnowsze