Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

i

Autor: Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej

ZUS

Jest kandydatka na prezesa ZUS. Minister potwierdza

2024-02-23 7:31

ZUS niedługo będzie miał nowego szefa. Taką informację przekazała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. -”Potwierdzam, że skierowałam wniosek o zaopiniowanie przez radę nadzorczą kandydatury Doroty Bieniasz na prezeskę ZUS” – powiedziała szefowa resortu.

Kto będzie szefem ZUS?

Minister Agnieszka Dziemianowicz- Bąk powiedziała Business Insiderowi, że skierowała wniosek o zaopiniowanie kandydatki na prezesa ZUS. — "Po otrzymaniu opinii Rady skieruje wniosek o powołanie pani Bieniasz na to stanowisko przez premiera Donalda Tuska"— dodała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Poprzednia szefowa ZUS— prof. Gertruda Uścińska — została odwołana przez premiera Donalda Tuska na wniosek minister rodziny, pracy i polityki społecznej 10 stycznia 2024 r.

Dorota Bieniasz jest w  zarządzie ZUS od maja 2016 r. — trzy miesiące po tym, gdy stanowisko prezes tej instytucji objęła prof. Gertruda Uścińska. Dotychczas nadzorowała Pion Świadczeń i Orzecznictwa, pod który podlegają m.in. Departament Zasiłków, Departament Świadczeń Emerytalno-Rentowych czy Departament Orzecznictwa Lekarskiego. Ponadto kandydatka już dziś sprawuje faktyczny nadzór nad tą instytucją w sytuacji formalnego braku prezesa ZUS.

WIELKI QUIZ. Rocznica denominacji złotego z PLZ na PLN. Czy pamiętasz ile zer obcięto przy denominacji?

Pytanie 1 z 10
Ile zer obcięto przy denominacji?
Quiz. Denomimnacja złotego 1.01.1995
Pieniądze to nie wszystko - Artur Soboń

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze