Jest wyrok w sprawie Afery Art-B. Były szef skazany

2019-12-02 11:46 WSB
wYROK
Autor: NOWA TV 24 GODZINY wYROK

Afera Art-B to jedna z najgłośniejszych historii o praniu pieniędzy w Polsce. Sprawa ciągnęła się od 1991 roku. Teraz warszawski Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie jednego z właścicieli Art-B, Bogusława B. Oskarżony o pranie pieniędzy usłyszał dzisiaj wyrok.

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Bogusław B., były szef Art-B, jest winny oszustw na kwotę 2,7 mln euro na szkodę spółki ze Szwajcarii. Oskarżony usłyszał wyrok sześciu lat pozbawienia wolności oraz nałożono na niego grzywnę w wysokości 10 tys. złotych. Wyrok jest nieprawomocny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Obniżyli emeryturę Kaczyńskiego! Ile stracił prezes PiS?

Prokuratura oskarżyła także Macieja W., przedsiębiorcę, który zdaniem śledczych był wspólnikiem Bogusława B. i działał z nim w porozumieniu. Maciej W. został przez sąd skazany na cztery lata więzienia.

Dodatkowo warszawski Sąd Okręgowy nakazał skazanym naprawić szkodę – Bogusław B. musi zapłacić szwajcarskiej spółce przeszło 8 tys. euro, zaś Maciej W. aż 11 mln euro.

Były właściciel Art-B stanął dziś przed sądem po raz drugi. Wcześniej, w październiku, również warszawski Sąd Okręgowy skazał Bogusława B. na sześć lat więzienia za wyłudzenia. Były szef Art-B miał stworzyć piramidę finansową i dokonać w ten sposób oszustwa na kwotę około 33 mln złotych.

Najnowsze