Podatki

i

Autor: Pexels zdjęcie ilustracyjne

Zwrot podatku

Już 4 mld zł z podatku wróciły do Polaków. Przyspiesz zwrot podatku

2023-03-07 21:27

Polacy rozliczają się z fiskusem. Trwa coroczna akcja PIT. Ze składaniem podatkowych zeznań spieszą się głównie te osoby, które mają spore odliczenia i liczą na zwrot podatku. - Do tej pory 6 mln podatników złożyło rozliczenie podatkowe za 2022 r., 4 mln Polaków zrobiło to za pośrednictwem systemu e-PIT - podał we wtorek wiceminister finansów Artur Soboń. Dodał, że już 2,5 mln podatników dostało zwroty, ich łączna kwota to 4 mld zł.

Rozliczenie ze skarbówką

Wiceminister finansów Artur Soboń pytany w radiowej Trójce o tegoroczne rozliczenie z fiskusem zaznaczył, że w tym roku bardzo popularne jest szybkie rozliczenie z fiskusem, które ruszyło w połowie lutego. "Do dziś 6 mln podatników złożyło swoje zeznania podatkowe, z czego 4 mln zrobiło to elektronicznie przez system e-PIT, który jest najbardziej wygodną formą rozliczenia, bo najszybciej dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku" - powiedział.

Według wiceministra Sobonia, już 2,5 mln podatników dostało zwroty na łączną kwotę 4 mld zł. "Myślę, że ta finalna kwota zwrotów (nadpłaconych podatków - PAP) wyniesie ponad 17 a nawet 18 mld zł" - podał.

Przypomnijmy, że trwa okres rozliczeń PIT za 2022 rok, który potrwa do 2 maja 2023 roku. Dostęp do usługi Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) na stronie podatki.gov.pl. Zalogować można się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną, aplikację mObywatel lub podając dane podatkowe.

Sonda
Czy podatki w Polsce są za wysokie?
Pieniądze to nie wszystko Paweł Szrot

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze