Już dziś koniec lockdownu w handlu. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy!

Handel musi dalej działać w reżimie sanitarnym
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SUPER EXPRESS

We wtorek 4 maja ponownie zostaną otwarte wszystkie sklepy w centrach i parkach handlowych. Ruszą też znów duże sklepy meblowe czy budowlane. Handel musi dalej działać w reżimie sanitarnym, dlatego część sklepów zdecydowała się wydłużyć godziny pracy. Odmrożenie obejmuje też muzea i galerie sztuki.

Od 4 maja ponownie działać mogą wszystkie sklepy w centrach i parkach handlowych o powierzchni wynajmu wynoszącej 2 tys. metrów kw. Oznacza to ponownie otwarcie m.in. sklepów odzieżowych, obuwniczych, jubilerskich, ze sprzętem RTV i AGD, art. sportowymi czy z zabawkami. Zostały one zamknięte w całym kraju 20 marca, wcześniej nastąpiło to w kilku województwach (najwcześniej w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie lockdown wprowadzono już 28 lutego).

Galerie handlowe działać będą z nowym limitem - jeden klient na 15 metrów kw. W galeriach handlowych jak i poza nimi zamknięte pozostają kina czy siłownie, a lokale gastronomiczne będą mogły cały czas sprzedawać jedzenie tylko na wynos lub w ramach dostawy.

Mieszkańcy Warszawy szturmują markety budowlane przed lockdownem

4 maja ruszają ponownie też duże sklepy budowlane czy meblowe, mające ponad 2 tys. metrów kw. powierzchni. Zostały one zamknięte 27 marca. Sieci Castorama i OBI poinformowały, że ich sklepy będą czynne dłużej.

Do szkół w całej Polsce na stałe wracają dzieci będące w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Otwarte zostaną też muzea i galerie sztuki - też będą działać z limitem jedna osoba na 15 metrów kw.

Harmonogram odmrażania gospodarki przewiduje, że w sobotę 8 maja będą mogły wznowić działalność hotele, dziś obsługujące jedynie wybranych gości na wyjazdach służbowych. Z kolei od 15 maja restauracje i kawiarnie mają mieć możliwość działania na świeżym powietrzu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze