Bortniczuk o wyborach: Popełniliśmy błąd

i

Autor: Jacek Dominski/REPORTER Bortniczuk o wyborach: Popełniliśmy błąd

Kamil Bortniczuk dorobił się w Sejmie. Oszczędza nietypową walutę [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]

2021-10-05 12:41

Ministerstwo sportu ma być z powrotem wydzielone z resortu kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, a jego szefem ma zostać Kamil Bortniczuk obecnie jeden z liderów Partii Republikańskiej. Nieoficjalnie wiadomo, że to preludium do kosmetycznych zmian w rządzie i podpisania nowej umowy koalicyjnej PiS z Partią Republikańską, podaje RMF FM.

O roszadach w rządzie mówił również Piotr Müller rzecznik rządu, który zapowiadał, że decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu zapadną na przełomie września i października. 

Zobacz: Kim jest Kamil Bortniczuk? Ma piękną żonę i gromadkę dzieci!

Kamil Bortniczuk w 2019 r. zdobył mandat poselski z list Zjednoczonej Prawicy. Pracował m.in. w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, był również sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. W kwietniu 2020 r. zrezygnował z pełnienia tej funkcji. W lutym tego roku Bortniczuk wraz z Adamem Bielanem zostali wykluczeni z Porozumienia Jarosława Gowina. W czerwcu poseł został jednym z liderów Partii Republikańskiej.

EKG 2021 JERZY BUZEK - Jerzy Buzek: boje się, że PiS wyprowadzi nas z Unii Europejskiej

Jak czytamy w oświadczeniu majątkowym, na początku kadencji w 2018 r. poseł miał 30 tys. zł oszczędności, 1000 euro i 50 tys. koron czeskich oszczędności. We wrześniu 2019 r. Kamil Bortniczuk wpisał już 100 tys. koron czeskich do oświadczenia, 4 tys. euro, oraz 150 tys. zł. Kamil Bortniczuk buduje dom o powierzchni 200 mkw, którego wartość wycenia na 450 tys. zł., na co wziął 100 tys. zł kredytu gotówkowego w BZWBK/Santander, ma również kredyt hipoteczny na 360 tys. zł w tym samym banku. Jest też właścicielem 74 mkw. mieszkania, którego wartość ma wynosić 600 tys. zł. 

Zobacz: Koniec problemów frankowiczów? Od dziś można przewalutować kredyt

Sonda
Czy wydzielenie ministerstwa sportu z resortu kultury to dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze