Zarzuty wobec LPP
LPP w oświadczeniu wskazało, że w dniach 8-10 maja 2022 roku trwały negocjacje, a szczegóły warunków umowy były sporządzane w kolejnych dniach.
"Komisja wszczęła postępowanie w związku z podejrzeniem niewykonania przez spółkę obowiązku, o którym mowa w art. 17 ust. 1 w zw. z art. 7 Rozporządzenia MAR1, poprzez brak niezwłocznego podania do wiadomości publicznej informacji poufnej o – ustalonych przez strony negocjacji, zakończonych 10 maja 2022 roku – kluczowych warunkach i strukturze transakcji sprzedaży przez spółkę 100 proc. udziałów spółki RE Trading OOO" - napisano w komunikacie KNF.
"W związku z postępowaniem podjętym przez Komisję Nadzoru Finansowego w sprawie podejrzenia niewykonania obowiązku polegającego na braku niezwłocznego podania do wiadomości publicznej informacji poufnej, informujemy, że w dniach 8-10 maja 2022 r. trwały negocjacje pomiędzy spółką a inwestorem, w trakcie których ustalane były warunki potencjalnej transakcji. Szczegółowa treść umowy sporządzana była w kolejnych dniach" - napisano w oświadczeniu.
Jak broni się LPP?
LPP przekazało, że decyzja o dokonaniu transakcji została podjęta 19 maja 2022 r., w oparciu o projekt umowy, uwzględniający szczegółowe warunki sprzedaży. O tym fakcie spółka poinformowała tego samego dnia, raportem bieżącym.
"Dla potrzeb komunikacji o zamiarze wyjścia LPP z Rosji istotny pozostaje również raport bieżący z dnia 28 kwietnia 2022 r., w którym spółka poinformowała o wyjściu z Rosji. Oznacza to, że uczestnicy rynku o zamiarze zbycia przez spółkę aktywów rosyjskich wiedzieli już od 28 kwietnia 2022 r" - napisało LPP.
LPP poinformowało, że pozostaje do dyspozycji KNF, gdyby tylko pojawiła się potrzeba udzielenia dalszych wyjaśnień czy rozwiania wątpliwości.