W ramach Karty Dużej Rodziny zniżki oferuje już ponad 8 tys. partnerów w 28,6 tys. lokalizacji. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Karcie Dużej Rodziny. Zakłada ona ograniczenie biurokracji i spore ułatwienie dla użytkowników Karty. Od teraz karta dostępna jest w aplikacji mObywatel. Co to oznacza dla użytkowników? Specyfika aplikacji mObywatel umożliwia rezygnację z konieczności wnioskowania o elektroniczną formę Karty Dużej Rodziny – aplikacja ta umożliwi bowiem pobranie swojej Karty w wersji elektronicznej każdemu posiadaczowi Karty, posiadającemu PESEL oraz dowód osobisty, a w przypadku dzieci mLegitymację, który zaloguje się do tej aplikacji.
Dotychczas posiadacze Karty Dużej Rodziny w wersji tradycyjnej musieli złożyć odpowiedni wniosek, by skorzystać z ich elektronicznej wersji. Wkrótce nie będzie to konieczne – wskazuje minister Marlena Maląg.
Karta dużej rodziny przysługuje wszystkim rodzicom, w tym rodzicom zastępczym oraz prowadzącym rodzinny dom dziecka, którzy mają lub mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Otrzymać ją mogą nie tylko rodzice, ale także same dzieci, w wieku do 18 roku życia, lub w wieku do 25 roku życia, jeśli nadal się uczą.
Ograniczeń wiekowych nie ma w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności (w chwili składania wniosku, w rodzinie musi być co najmniej trójka dzieci spełniających te warunki).
Rodziny chętnie korzystają ze zniżek, jakie są im oferowane dzięki Karcie Dużej Rodziny. To wiele różnych miejsc i instytucji – sklepów, lokali gastronomicznych, parków rozrywki, miejsc wypoczynku. I wiele innych. W sumie to 8 155 partnerów oferujących zniżki w 28 658 lokalizacji w całej Polsce.
Dzisiaj Kartę Dużej Rodziny posiada ponad milion rodzin wielodzietnych. To zarówno Karty w formie tradycyjnej – aktywnych jest ich 3 291 666, jak i elektronicznej – 992 440.