Kasjerki w marketach nie chorują na koronawirusa? Zaskakująca teoria polskiego sportowca

2020-05-23 12:00 oprac. AG
kasjer
Autor: Pixabay/stevepb kasjer

Epidemia koronawirusa trwa. W Polsce zachorowało już ponad 20 tys. osób. Tymczasem zdaniem jednego z polskich sportowców, którego koledzy są właścicielami sklepów, wśród chorych na COVID-19 nie ma kasjerek. Czyżby były wyjątkowo odporne na koronawirusa?

Wojciech Brzozowski, polski sportowiec, siedmiokrotny mistrz świata w windsurfingu, podczas porannego programu TVP "Pytanie na Śniadanie" poskarżył się, że jego żona przez trzy miesiące nie dostała pomocy z ZUS, przez epidemię traci pieniądze i nie ma z czego żyć. Mało tego. Sportowiec przytoczył historie swoich kolegów przedsiębiorców. Jeden zatrudnia 10 tysięcy ludzi, a drugi zatrudnia 20 tysięcy ludzi w sieci dyskontów. W tej grupie 20 tysięcy osób, głównie kasjerek, zdiagnozowano według sportowca u jednej osoby COVID-19, ale pozostali pracownicy się nie zarazili. - Albo kasjerki są super odporne albo ktoś kogoś naciąga? - powiedział jasno Wojciech Brzozowski na antenie TVP, kierując swoje pytanie do siedzącego obok lekarza.

Polecane: Nowe zasady w galeriach handlowych

Przypominamy, że podczas zakupów należy nosić maseczki. Usta i nos zasłaniają także sprzedawcy. W niektórych sklepach dodatkowo oprócz maseczek lub przyłbic oddziela ich od klientów specjalna przeźroczysta ścianka. W sklepach do dyspozycji klientów i pracowników są także rękawiczki jednorazowe oraz płyny do dezynfekcji rąk. Od 4 maja otwarto ponownie galerie handlowe i znajdujące się w nich sklepy. W przyszłym tygodniu ma zostać wprowadzony czwarty etap odmrażania gospodarki. Zatem w najbliższych dniach możemy spodziewać się zniesienia kolejnych obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią.

Zapowiedź Poland Business Run 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze