Lidl sklep

i

Autor: Shutterstock Lidl sklep

Kasy pierwszeństwa w Lidlu. Kto może z nich skorzystać?

2020-10-24 14:09

Pandemia koronawirusa niestety nie zwalnia tempa, sytuacja jest poważna, w wielu szpitalach brakuje miejsc dla chorych, a dobowe liczby zarażeń utrzymują się na rekordowo wysokim poziomie. Najnowsze zalecenia rządowe dodatkowo podkreślają jak istotne jest bezpieczeństwo seniorów, którzy w miarę możliwości powinni ograniczyć wychodzenie z domu do minimum. Lidl w trosce o ich zdrowie przypomina o funkcjonowaniu kas pierwszeństwa oraz innych udogodnień we wszystkich sklepach sieci.

Lidl Polska przypomina, że niezmiennie od początku epidemii cały czas we wszystkich sklepach sieci funkcjonują tzw. kasy pierwszeństwa. Są one dedykowane wolontariuszom wspierającym seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych, pracownikom sektora opieki medycznej (lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, ratownikom medycznym) oraz przedstawicielom pozostałych służb (strażakom, policjantom, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej czy strażnikom miejskim) niosącym pomoc osobom starszym lub tym przebywającym na kwarantannie.

Zobacz także: Gowin: Mamy pierwsze propozycje dla poszkodowanych branż, w tym gastronomicznej

Zaleca się, aby seniorzy skorzystali z pomocy wolontariuszy w dokonywaniu zakupów spożywczych tak, aby nie narażać się za zakażenie w trakcie wyjścia z domu. Wystarczy, że wolontariusz wspierający seniora będzie miał przy sobie legitymację w trakcie dokonywania zakupów. Natomiast jeżeli znajdą się chętne organizacje, które chcą włączyć swoich wolontariuszy do wspierania seniorów, zachęcamy ich do kontaktu z nami na adres e-mail: infolinia@lidl.pl. Jesteśmy otwarci, aby przekazać kolejną pulę legitymacji organizacjom, które chcą nieść pomoc seniorom.

Sprawdź też: Jesteś na kwarantannie? Dostaniesz pieniądze, bo ZUS sam dostarczy twoje dane

Lidl Polska przygotował także specjalną akcję zachęcającą do pomocy sąsiedzkiej – wystarczy wydrukować, wypełnić i wywiesić plakat w miejscu zamieszkania (np. na klatce schodowej w bloku, na drzwiach wejściowych, czy tablicy informacyjnej) oraz zostać wolontariuszem w swojej okolicy. W ten sposób sieć zachęca do pomocy sąsiedzkiej w najbliższej okolicy. Na tą okazję sieć zaprojektowała specjalny plakat w formacie A4 „Sąsiedzie, potrzebujesz pomocy?”, który można wydrukować na domowej drukarce, uzupełnić i wywiesić w miejscu zamieszkania.

Październikowy spływ kajakowy Kłodawką
Najnowsze