KGHM Ambasador Polski

i

Autor: Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

KGHM nagrodziło wybitnych Polaków! Laureaci konkursu Ambasador Polski

2021-10-16 19:38

KGHM Polska Miedź zorganizowało kolejną już galę, na której spółka nagradza wybitnych Polaków, którzy promują Polskę na świecie. W trakcie plebiscytu Ambasador Polski 2021 nagrodzono pięć osobistości w kategoriach sport, nauka, kultura, przyznając także nagrodę publiczności i nagrodę specjalną. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

KGHM Polska Miedź zorganizowała galę Ambasador Polski 2021

To już trzecia edycja plebiscytu Ambasador Polski, organizowanego przez KGHM Polska Miedź. Na wydarzeniu obecne były znane postacie także ze świata polskiej polityki, w tym szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska, która czytała list od marszałek Sejmu, Elżbiety Witek - Po upadku komunizmu Polacy przeszli długą i niełatwą drogę [...] Na swoim koncie mamy spektakularne sukcesy, które są zauważane i doceniane na świecie. Jednak za każdym z tych osiągnięć kryje się człowiek - napisano w odczytanym liście.

ZOBACZ 500 mln zł z Chile do Polski. Historyczne wyniki KGHM i kopalni Sierra Gorda

Wywiad z prezesem KGHM

W kategorii "Sport" nagrodzono reprezentację Polski w AMP Futbolu, zdobywców brązowego medalu na tegorocznych mistrzostwach Europy. Nagrodę w kategorii "Kultura" otrzymał Wiesław Dudka, polski tancerz baletowy, który w 2013 roku jako pierwszy Polak w historii wystąpił w głównej roli w balecie "Oniegin". Był to gościnny występ z baletem moskiewskiego Teatru Bolszoj.

Nagrodę za kategorii "Nauka" dostał prof. Grzegorz Wrochna, fizyk, współpracownik NASA biorący udział w tworzeniu Wielkiego Zderzacza Hadronów w CERN. Z kolei Nagrodę Specjalną przyznano Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia, której historia sięga czasów przedwojennych. Nagrodą publiczności nagrodzono polskich strażaków walczących z pożarami w Grecji.

KGHM Ambasador Polski

i

Autor: Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu
KGHM Ambasador Polski

i

Autor: Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu
Najnowsze