Kidawa-Błońska kandydatką na premiera. Oto jej MAJĄTEK!

2019-09-03 13:22 mos
Małgorzata Kidawa-Błońska
Autor: Tomasz Radzik Małgorzata Kidawa-Błońska

W ubiegłej kadencji była marszałkiem Sejmu, obecnie jest wicemarszałkiem. Grzegorz Schetyna zapowiedział, że to Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kandydatką Koalicji Obywatelskiej na stanowisko premiera. Okazuje się, że wicemarszałek dysponuje nie tylko pokaźną sumą oszczędności, ale i sporo wartymi nieruchomościami. Zobacz, jaki ma majątek.

Platforma Obywatelska w ostatniej chwili zmienia plany i lidera wrocławskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Małgorzata Kidawa-Błońska o mandat posła będzie walczyć z Warszawy i w przypadku wygranych wyborów będzie kandydatem Platformy na premiera. Kim jest i jaki majątek posiada?

ZOBACZ TEŻ: "Centrum medyczne" żerowało na seniorach. Słono za to zapłaci

Małgorzata Kidawa-Błońska urodzona w 1957 r. w Warszawie to prawnuczka prezydenta Polski Stanisława Wojciechowskiego i premiera Władysława Grabskiego, wnuczka pisarza i publicysty Władysława Jana Grabskiego. Wicemarszałek jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, a z zawodu producentką filmową.

Jakie zasoby pieniężne posiada? Oświadczenie majątkowe pokazuje, że razem z mężem posiadają 162 tys. zł. oszczędności oraz papiery wartościowe na kwotę około 100 zł. Kidawa-Błońska posiada dom o powierzchni 142,8 m2, który stoi na działce o wielkości 1415 m2. Posiadłość jest warta 640 tys. zł i stanowi współwłasność z mężem. To jednak nie jedyna nieruchomość byłej marszałek. Również razem z mężem posiadają dom z 1926 r. "Zabytkowa" posiadłość ma aż 438 m2 i znajduje się na działce o powierzchni 926 m2. Wartość połowy domu szacuje się na 700 tys. zł.

Jakie jeszcze wiadomości o swoim stanie majątkowym przekazała wicemarszałek w oświadczeniu majątkowym? W części dotyczącej zarobków wskazała dietę parlamentarną w wysokości 30 349,71zł. Jeżeli chodzi o część składek mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. zł, to kandydatka Koalicji Obywatelskiej wymienia pamiątki rodzinne oraz samochody: Volvo XC 70 z 2002 roku oraz Volkswagen Phaeton z roku 2004.

Kidawa-Błońska w oświadczeniu wylicza także swoje zadłużenie, m.in. kartkę kredytową z limitem 15 tys. zł oraz kredyt konsumpcyjny w wysokości 13 tys. zł.

SPRAWDŹ TAKŻE: Producent piwa chce chronić środowisko. Oddaj butelkę, tam gdzie chcesz

Najnowsze