500 plus na pierwsze dziecko i pozostałe obietnice PiS. Znamy ich koszt! [WIDEO]

2019-02-23 12:51 DR
Konwencja PiS
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Konwencja PiS 2019. Kiedy rusza wypłaty 500 plus na pierwsze dziecko? Kiedy wypłacona będzie 13 emerytura? - Mamy nowy program, program trudny. Pierwszy jego punkt to 500 plus od pierwszego dziecka – stwierdził Jarosław Kaczyński na konwencji PiS. Zapowiedział, że od 1 lipca tego roku wszystkie polskie dzieci, bez względu na dochody rodziny, będą mogły liczyć na dodatkowy zastrzyk pieniędzy. Na dodatkowe pieniądze mogą tez liczyć emeryci. Dodatkowa 13 emerytura będzie wypłacana wszystkim emerytom. Ile to będzie kosztować? Kiedy wypłacone zostaną pierwsze pieniądze? Znamy szczegóły.

Przypomnijmy, że 500 plus to sztandarowy rządowy program dla rodzin. Świadczenie wychowawcze przyznawane w ramach rządowego Programu „Rodzina 500 plus” jest wypłacane do momentu osiągnięcia przez dziecko 18 lat, jednak nie przysługuje ono wszystkim rodzicom. Co prawda wszyscy rodzice drugiego i kolejnych dzieci mają prawo do 500 plus, ale obecnie przyznanie tych dodatkowych pieniędzy na pierwsze lub jedyne dziecko uzależnione jest od spełnienia kryterium dochodowego. Rodziny otrzymują świadczenie na pierwsze dziecko tylko wtedy, gdy przeciętny miesięczny dochód rodziny nie przekracza 800 zł netto na osobę albo 1200 zł netto na osobę, jeśli członkiem rodziny jest niepełnosprawne dziecko. 

Od 1 lipca żadne kryteria dochodowe nie będą brane pod uwagę przy przyznawaniu 500 plus. Zgodnie z zapowiedzią prezesa PiS Kaczyńskiego, wszystkie polskie dzieci będą otrzymywać co miesiąc dodatkowe 500 zł i te pieniądze zasilą rodzinne budżety wszystkich Polaków wychowujących dzieci. Ta zapowiedź to spełnienie oczekiwań wielu Polaków, którzy uważają, że wszystkie dzieci mają jednakowe prawa i każdemu polskiemu dziecku należy się to świadczenie. Dzięki Programowi „Rodzina 500 plus” teraz wszystkie rodziny z dziećmi mogą liczyć na dodatkowe wsparcie w wysokości nawet 6 000 zł netto rocznie na dziecko. Pieniądze są i trafiają do polskich rodzin.

Wygląda na to, że dla emerytów i rencistów nadejdą też lepsze czasy. Prezes PiS Jarosław Kaczyński obiecał pomoc dla emerytów. Otrzymają oni od 1 maja swego rodzaju "trzynastkę" w kwocie 1100 złotych, a więc najniższej emerytury.  - Zrobimy to w tym roku i zrobimy wszystko, żeby uczynić to także w przyszłym roku i następnym - zapowiedział prezes PiS.

Ile będą kosztować obietnice PiS? 
1100 zł dla każdego emeryta zostanie wypłacone już na 1 maja, a 500 plus od lipca tego roku.  - Wstępne roczne koszty 500 plus - 17 mld rocznie, 13-sta emerytura 1100 - koszt 11 mld, młodzi zwolnieni z podatku - koszt  2 mld, Nowe linie PKS - koszt 1,5 mld zł. Zwiększona kwota uzyskania przychodów – brak na razie szczegółów. Łącznie to ponad 31 mld zł rocznie!

Najnowsze