Mateusz Morawiecki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Kiedy Polska dostanie fundusze z KPO? Premier podał termin

2022-07-17 22:54

Środki z Krajowego Planu Odbudowy wciąż budzą wiele emocji i wątpliwości. Część osób zastanawia się, kiedy i czy Polska dostanie fundusze. Na to pytanie postanowił odpowiedzieć premier Mateusz Morawiecki. Podał konkretny termin.

Mateusz Morawiecki pojawił się na konferencji prasowej w Januszkowicach w województwie opolskim, gdzie przemawiał do mieszkańców, ale też odpowiadał na ich pytania. Jedno z pytań dotyczyło Krajowego Planu Odbudowy, a konkretnie czy jest szansa, by Polska otrzymała te środki jeszcze w 2022 roku.

W GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ, DLACZEGO KREML OFERUJE 5 MILIONÓW ZA GŁOWĘ WAŁĘSY

- Środki unijne, albo z funduszy strukturalnych, albo z funduszy spójności, być może też z Krajowego Programu Odbudowy, będą na przełomie tego i przyszłego roku zasilały już projekty, które realizujemy – powiedział premier.

Sprawdź: Pensja minimalna 2023. Polacy dostaną większą podwyżkę niż zakłada rząd

Szef rządu podkreślił, ze niezależnie od tego, kiedy te środki zostaną wypłacone, zaplanowane projekty nie będą porzucone.

- Dla Polaków jest ważne, czy w związku z tym jest jakieś zahamowanie projektów. Otóż nie, my wypracowaliśmy wcześniej mechanizm prefinansowania wielu projektów i w związku z tym ruszają już projekty zarówno takie, które wcześniej zaplanowaliśmy w związku z perspektywą unijną jak i z Krajowym Programem Odbudowy. Potem one będą refinansowane, czyli środki będą zwracane z Unii Europejskiej wcześniej lub później. Nie mam wątpliwości, że tak się stanie – twierdzi Mateusz Morawiecki.

Sonda
Czy KPO jest wybawieniem dla Polski?
Express Biedrzyckiej - Marek Sawicki: Premier i ministrowie nie czytali KPO
Najnowsze