Czy zamkną podstawówki? Od kiedy uczniowie będą musieli przejść na naukę zdalną?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe: Czy zamkną podstawówki?

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister zdradził datę

2020-11-12 21:04

Jest szansa na stopniowy powrót uczniów do szkolnych ławek już pod koniec miesiąca. Warunek - dzienna liczba zakażeń koronawirusem ustabilizuje się - stwierdził w czwartkowej rozmowie z "Radiem Wnet" minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Minister został zapytany, kiedy uczniowie powrócą do nauki stacjonarnej. Oto jego odpowiedż: "Póki co, mamy decyzję do 29 listopada. Mamy nauczanie zdalne od I klasy szkoły podstawowej wzwyż. Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuacje opanowaną w tym sensie, że ta krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona, że nie będzie zwiększonej liczby dziennych zarażeń, bo to wszystko jest z sobą powiązane".

"Jeśli uda się to zrobić w ciągu tych kilkunastu dni, dzięki zaangażowaniu wszystkich Polaków, nauczycieli, uczniów, rodziców, przestrzeganiu wszystkich obostrzeń i rygorów, które są wprowadzane, nie po to by kogoś blokować, ale by ratować życie i zdrowie, to jestem przekonany, że mamy szansę po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół" - dodał.

Express Biedrzyckiej – Leszek Balcerowicz: Działania rządu są paranoiczne i desperackie

Szef resortu edukacji odniósł się też do pytania jak obecnie z pandemią radzi sobie polska szkoła.

"Na pewno radzi sobie lepiej niż na wiosnę" - ocenił. Zaznaczył, że jeśli chodzi o szkoły to "stosunkowo niewiele" z nich było ogniskami zakażeń. Jak mówił, ograniczenie nauczania stacjonarnego w szkołach wynika z potrzeby ograniczenia mobilności kilkunastu milionów osób, które przemieszczały się każdego dnia. "To trzeba było powstrzymać" - powiedział Czarnek.

Przeczytaj także: Nauka zdalna. Jak rodzice oceniają szkołę w domu?

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze