Magdalena Rzeczkowska

i

Autor: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER Magdalena Rzeczkowska

Magdalena Rzeczkowska nową minister finansów? Morawiecki podpisał już nominację

2022-04-25 18:12

Nowym ministrem finansów ma zostać Magdalena Rzeczkowska. We wtorek 26 kwietnia prezydent Andrzej Duda powoła ją na to stanowisko. Nieoficjalnie informację podał „Wprost”. Poprzedni szef resortu Tadeusz Kościński podał się do dymisji na początku lutego.

Poszukiwania nowego szefa resortu finansów trwały wiele tygodni. Minister Tadeusz Kościński zrezygnował ze stanowiska na początku lutego tego roku. Na giełdzie nazwisk pojawiały się róże osoby. Mówiło się, że Mateusz Morawiecki widział na czele resortu kobietę. "Wprost" pisał, że propozycję otrzymała m.in. Gertruda Uścińska. Szefowa ZUS nie zdecydowała się jednak na ministerialne stanowisko.

Likwidacja stawki WIBOR i dopłata 22 tys. zł do rat kredytów! Morawiecki ujawnił wielki plan

Media spekulowały, że szansę na urząd ma Beata Daszyńska-Muzyczka, obecna szefowa Banku Gospodarstwa Krajowego. „Dziennik Gazeta Prawna” zaś wśród najpoważniejszych kandydatur wymieniał, oprócz Magdaleny Rzeczkowskiej, wiceministrów finansów Artura Sobonia, i Sebastiana Skuzę.

Jako pierwszy o tym, że Magdalena Rzeczkowska zostanie nową minister finansów napisał Polska Times. ”Wprost” ustalił, że wniosek o nominację dla nowej minister został już podpisany przez premiera i trafił na biurko prezydenta. Jutro Andrzej Duda powoła ją na stanowisko.

Kim jest Magdalena Rzeczkowska

Dotychczasowa szefowa Krajowej Administracji Skarbowej niedawno awansowała na stopień generała Służby Celno-Skarbowej, a z resortem finansów jest związana od 20 lat.

Przyszła minister finansów jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim – Centrum Europejskie. W latach 1998-2002 pracowała w Głównym Urzędzie Ceł.

Nowe 500 plus tylko dla nielicznych. Komu dadzą pieniądze?

Od 2002 roku pracuje w Ministerstwie Finansów, ostatnio na stanowisku dyrektora Departamentu Ceł. Brała aktywny udział w działaniach związanych z akcesją Polski do Unii Europejskiej, współtworzyła ustawę Prawo celne i przepisy wykonawcze. W 2016 roku koordynowała całość procesu wdrożenia nowych przepisów Unijnego Kodeksu Celnego.

EKG 2022. Polska 2050 proponuje gospodarkę wolnorynkową i solidarnościową
Sonda
Czy premier Morawiecki powinien podać się do dymisji w związku z Polskim Ładem?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze