Turmöl, Orlen

i

Autor: Shutterstock

Rynek paliw

Kolejna ekspansja Orlenu. Jest zgoda na przejęcie stacji paliw Turmöl w Austrii

2023-09-26 13:37

Orlen przejmie od austriackiej firmy Doppler jej spółkę Doppler Energie, operatora 266 stacji paliw działających w Austrii pod marką Turmöl. Komisja Europejska nie zgłosiła zastrzeżeń - tak wynika z decyzji opublikowanej na stronie instytucji.

Orlen przejmuje stacje paliw w Austrii 

Komisja  Europejska poinformowała, że badając koncentrację, uznała, iż nie wzbudza ona poważnych wątpliwości co do jej zgodności ze wspólnym rynkiem. Zdecydowała więc, że nie zgłasza sprzeciwu i stwierdza, iż transakcja jest zgodna z regułami wspólnego rynku. W lipcu 2023 r. Orlen ogłosił, że podpisał z Dopplerem umowę zakupu 100 proc. udziałów spółki Doppler Energie - operatora sieci stacji Turmöl. Kwoty transakcji nie podano. Turmöl to trzecia co do wielkości sieć stacji paliw działająca w Austrii, obejmująca 266 obiektów. Jednocześnie ma ok. 14 proc. austriackiego rynku hurtowego paliw.

Połowa stacji Turmöl to placówki samoobsługowe

Zgodnie z informacjami Orlenu blisko połowa nabywanych stacji to obiekty samoobsługowe, które umożliwiają klientom zakup paliwa i płatność za nie bezpośrednio przy dystrybutorze. Na ponad 130 stacjach można zrobić zakupy, a na ok. 80 - skorzystać z oferty gastronomicznej. 25 stacji wyposażonych jest w panele fotowoltaiczne. Dodatkowo spółka, którą przejmie Orlen, udostępnia także sieć ładowarek dla samochodów elektrycznych pod marką Turmström z 35 punktami ładowania w 29 lokalizacjach. W ramach transakcji przejęta zostanie też spółka Austrocard oferująca karty paliwowe dla klientów prywatnych i biznesowych, akceptowane w ponad 500 lokalizacjach w Austrii.

QUIZ PRL. Tajemnice Fiata 126p. Pamiętasz podróże kultowym autem?

Pytanie 1 z 10
Aby uruchomić szwankujący silnik malucha najczęściej:
Gala 10. edycji Złotego Lauru Super Biznesu 2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze