Kaufland

i

Autor: Shutterstock

Kolejna sieć czynna w każdą niedzielę. Tym razem Kaufland

2021-08-25 18:46

Od 5 września wybrane sklepy sieci Kaufland będą czynne w każdą niedzielę. Pod koniec maja Kaufland wprowadził usługi pocztowe w swoich sklepach co pozwala na prowadzenie działalności również w niedziele niehandlowe, niezależnie od wielkości placówki. To kolejna duża sieć, która omija zakaz handlu w niedzielę

Kaufland podjął decyzję o otwarciu wybranych sklepów także w niedziele niehandlowe. Już 5 września będzie można robić w nich zakupy – taką informację podał portal dlahandlu.pl. Tym sposobem Kaufland dołączył do innych wielkich sieci handlowych omijających ustawowy zakaz handlu w niedziele, takich jak Biedronka, Dino, Polomarket czy Intermarche.

- „W związku z nieustannie rosnącą liczbą placówek otwieranych w niedziele przez konkurencję, sieci handlowe nieprowadzące handlu siedem dni w tygodniu, znajdują się w mniej korzystnej sytuacji oraz są narażone na utratę klientów. Z tego też względu Kaufland, jako jeden z ostatnich uczestników rynku, podjął decyzję o otwarciu wybranych sklepów także w niedziele niehandlowe, począwszy od 05.09. Będą to placówki wyłącznie w miejscowościach, w których konkurencja już prowadzi sprzedaż we wszystkie dni tygodnia” – powiedziała portalowi Maja Szewczyk, Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej w Kaufland Polska.

Czytaj też: Koniec zakazu handlu w niedzielę. Po otwarciu Biedronki, inne sklepy protestują

Tańczące z promocjami (20.08)
Sonda
Czy korzystasz ze sklepów, które otwarte są w niedzielę z zakazem handlu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze