Kolejne zwolnienia w Grupie Integer

2016-07-26 18:09 AMB
InPost wychodzi z segmentu usług pocztowych
Autor: Shutterstock InPost wychodzi z segmentu usług pocztowych

Grupa Integer, właściciel marki InPost, z dniem 31 lipca kończy obsługę przesyłek pocztowych. Spółka planuje skupić się na segmencie paczek. Schedę po inPoście przejmuje Poczta Polska, która wygrała przetarg na obsługę przesyłek sądowych w latach 2016 – 2018. W związku z rezygnacją z segmentu listowego Grupa Integer rozpoczęła restrukturyzację spółki Bezpieczny List.

Tylko do końca lipca inPost będzie obsługiwać przesyłki listowe. Jak informuje wnp.pl, spółka miała wielu intratnych klientów, wśród których znajdowali się m.in.: Cyfrowy Polsat, Polkomtel, Powszechna Kasa Oszczędności BP, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Prokuratora Generalna.

Przeczytaj również: InPost zapowiedział zwolnienia grupowe. Obejmą ponad 1,2 tys. pracowników

InPost odstępuje od wszystkich umów na obsługę doręczania przesyłek listowych. W związku z tym Grupa Integer likwiduje miejsca pracy w spółce zależnej Bezpieczny List. 25 lipca większość pracowników Bezpiecznego Listu otrzymała wypowiedzenia umów. Radzymińska spółka została wpisana do rejestru przedsiębiorców w 2009 roku. WNP podaje, że maksymalnie 377 zwolnionych osób może znaleźć zatrudnienie w innych spółkach należących do Grupy Integer.

Zobacz: Związkowcy wywalczyli 100 zł podwyżki dla pracowników Poczty Polskiej

Już wcześniej Grupa Kapitałowa Integer zapowiedziała, że pracę straci ponad 1,2 tys. pracowników spółek zależnych. Dodatkowo na początku lipca grupa sprzedała firmę kurierską InPost Express spółce celowej Logistics Venture.

Źródła: inpost.pl, wnp.pl

Najnowsze