Koronawirus 6.11.2021. Czwarta fala. Ile jest dziś zakażeń? [RAPORT, 6 LISTOPADA]

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. HelenJank /zdjęcie ilustracyjne Koronawirus 6.11.2021. Czwarta fala. Ile jest dziś zakażeń? [RAPORT, 6 LISTOPADA]

Kolejny kraj wpisał Polskę na czerwoną listę. Jakie obostrzenia?

2021-10-27 6:00

Kolejne europejskie państwo zaostrza restrykcje dla turystów z Polski. 28 października Cypr wpisze nasz kraj na czerwoną listę. Powodem jest rosnąca liczba zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Będzie się to wiązało z ograniczeniami dla niezaszczepionych osób, które chciałyby udać się do tego regionu. Wcześniej na podobny ruch zdecydowały się Czechy i Holandia.

Ambasada RP na Cyprze poinformowała, że od czwartku, 28 października nastąpi zaostrzenie zasad dla pasażerów przylatujących z Polski na Cypr. Zgodnie z decyzją tamtejszych władz, nasz kraj zostaje przeniesiony do tzw. kategorii czerwonej. Oznacza to, że osoby niezaszczepione będą musiały liczyć się z coraz większą liczbą obostrzeń przy wjeździe do tego regionu.

Kategoria czerwona oznacza, że przy przylocie z Polski konieczne będzie posiadanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR, wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu oraz poddanie się na własny koszt kolejnemu testowi PCR na lotnisku w Larnace lub Pafos i pozostanie w samoizolacji do momentu otrzymania wyniku.

Szczepienia na Podkarpaciu. Jest tragicznie źle

W ostatnich dniach na czerwoną listę Cypru trafiło wiele państw, m.in. Polska, Austria, Belgia, Niemcy, Irlandia, Chorwacja, Litwa, Luksemburg, Holandia, Węgry, Rumunia, Słowacja, Finlandia, Szwajcaria, Islandia, USA, Wielka Brytania czy Izrael.

Osoby zaszczepione lub posiadające statu ozdrowieńca wciąż mogą wjeżdżać na Cypr bez żadnych przeszkód. Jedyne, co muszą zrobić, to wypełnić formularz Cyprus Flight Pass.

Sonda
Czy szczepienia na koronawirusa powinny być obowiązkowe?

Już wcześniej Czechy wpisały Polskę na listę krajów o wysokim stopniu ryzyka epidemicznego. W związku z tym od poniedziałku zaczęły obowiązywać zaostrzone zasady wjazdu dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Ponadto od niedzieli zmieniły się zasady wjazdu do Holandii.

Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 2 975 880 infekcji, z powodu koronawirusa zmarło 76 447 osób.

Zaskakujący sondaż. 41 proc. Polaków chce przyjąć warunki stawiane przez UE

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze