„W związku z odnotowaniem przez Spółkę w ostatnim czasie wzmożonej aktywności ze strony komorników z całego kraju (…) zwracamy się z prośbą do Krajowej Rady Komorniczej, sprawującej nadzór nad komornikami, do skierowania do Izb Komorniczych pism sygnalizujących, że (…) środki pochodzące z udzielonego przedsiębiorcom wsparcia w ramach Programu tarczy Finansowej, nie podlegają egzekucji sądowej, ani administracyjnej, chyba, że egzekwowana wierzytelność powstała w związku z naruszeniem zasad, na których udzielono danemu przedsiębiorcy takiego wsparcia.” W piśmie podkreślono również, że w sytuacji, gdy środki z tarczy znajdą się już na rachunku przedsiębiorcy są wolne od zajęcia.
Czytaj także: Nowy dodatek rodzinny od prezydenta Dudy! SZCZEGÓŁY TYLKO U NAS!
To bardzo dobra i bardzo ważna wiadomość. Subwencja w całości będzie mogła zostać przeznaczona na ratowanie miejsc pracy i przedsiębiorstw, które zostały dotknięte pandemią koronawirusa i ich przychody znacznie zmalały.
Do 5 czerwca z tarczy Finansowej PFR skorzystało ponad 240 tys. firm, w których zatrudnionych jest 2,3 mln osób. Za pośrednictwem banków PFR wypłacił już ponad 45 mld zł – 13 mld otrzymali mikroprzedsiębiorcy, a 32 mld małe i średnie firmy. Nic dziwnego, że komornicy chcieliby uszczknąć co nieco z tej gigantycznej kwoty, ale tym razem muszą się obejść smakiem.
HB
Czytaj także: CZTERNASTKI DLA EMERYTÓW - premier dał zielone światło! Kiedy czternaste emerytury?