KOMORNIK nie zabierze pieniędzy z Tarczy Finansowej! Tylko u nas!

2020-06-06 19:47 HB
Banknoty
Autor: Pixaby

Bardzo dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy wystąpili z wnioskiem o subwencje finansowe w ramach Tarczy Finansowej. Nawet jeśli posiadają zadłużenie, nikt nie ma prawa zająć pieniędzy uzyskanych z Tarczy, choć wielu z komorników ma na to ochotę, o czym świadczy pismo, do jakiego dotarliśmy. Polski Fundusz Rozwoju zwraca się w nim do prezesa Krajowej Rady Komorniczej, by poinformował komorników, że pieniądze pochodzące z tarczy Finansowej nie podlegają egzekucji sądowej, ani komorniczej.

„W związku z odnotowaniem przez Spółkę w ostatnim czasie wzmożonej aktywności ze strony komorników z całego kraju (…) zwracamy się z prośbą do Krajowej Rady Komorniczej, sprawującej nadzór nad komornikami, do skierowania do Izb Komorniczych pism sygnalizujących, że (…) środki pochodzące z udzielonego przedsiębiorcom wsparcia w ramach Programu tarczy Finansowej, nie podlegają egzekucji sądowej, ani administracyjnej, chyba, że egzekwowana wierzytelność powstała w związku z naruszeniem zasad, na których udzielono danemu przedsiębiorcy takiego wsparcia.” W piśmie podkreślono również, że w sytuacji, gdy środki z tarczy znajdą się już na rachunku przedsiębiorcy są wolne od zajęcia.

Czytaj także: Nowy dodatek rodzinny od prezydenta Dudy! SZCZEGÓŁY TYLKO U NAS!

Pismo PFR do Krajowej Rady Komorniczej
Autor: HSB

To bardzo dobra i bardzo ważna wiadomość. Subwencja w całości będzie mogła zostać przeznaczona na ratowanie miejsc pracy i przedsiębiorstw, które zostały dotknięte pandemią koronawirusa i ich przychody znacznie zmalały.

Do 5 czerwca z tarczy Finansowej PFR skorzystało ponad 240 tys. firm, w których zatrudnionych jest 2,3 mln osób. Za pośrednictwem banków PFR wypłacił już ponad 45 mld zł – 13 mld otrzymali mikroprzedsiębiorcy, a 32 mld małe i średnie firmy. Nic dziwnego, że komornicy chcieliby uszczknąć co nieco z tej gigantycznej kwoty, ale tym razem muszą się obejść smakiem.

HB

Czytaj także: CZTERNASTKI DLA EMERYTÓW - premier dał zielone światło! Kiedy czternaste emerytury?

Sedno Sprawy - Marcin Horała

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze