E-Polska Rewolucja Cyfrowa. Debata światowa i Polska gospodarka w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i kryzysu humanitarnego

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Kongres e-Polska – cykl eksperckich debat na istotne tematy [ZDJĘCIA]

2022-04-08 11:01

Już po raz piąty zorganizowana zostały przez naszą redakcję gospodarczy kongres e-Polska. Udział w panelach dyskusyjnych i debatach wzieli przedstawiciele rządu, znakomici eksperci, przedstawiciele kluczowych na rynku firm.Z zaproszonymi gośćmi omówialiśmy najważniejsze wyzwania i cele, jakie stoją przed światowym i polskim systemem ekonomicznym w trzech najważniejszych obszarach: gospodarka, społeczeństwo, bezpieczeństwo.

Już po raz piąty zapraszamy na gospodarczy kongres „e-Polska”. To przede wszystkim cykl interesujących debat eksperckich, który odbędzie się 8 kwietnia (piątek) tego roku. Tym razem, w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją na świecie, skoncentrujemy się na tematyce dotyczącej trzech kluczowych obszarów: gospodarka, społeczeństwo, bezpieczeństwo. Podczas ciekawych rozmów z ekspertami, specjalistami, przedstawicielami rządu i kluczowych firm spróbujemy poszukać odpowiedzi na wiele intrygujących pytań. Poruszone zostaną takie tematy jak m.in. kwestia uniezależnienia się Polski i Europy od rosyjskich surowców energetycznych, możliwości przystąpienia Polski do strefy euro, sytuacja na Ukrainie a polski sektor bankowy. wyzwania dla polskiego sektora obronnego. Tematem przewodnim będzie rzecz jasna ogromny kryzys humanitarny związany z agresją rosyjską na Ukrainę. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: jak mądrze i skutecznie pomagać uchodźcom z Ukrainy, a którą to angażuje się tak wiele osób.

HARMONOGRAM DEBAT

  • Godz. 11:30 – Światowa i polska gospodarka w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i kryzysu humanitarnego. Zagrożenia, wyzwania i cele
  • Godz. 12:30 – Wyzwania dla bezpiecznej cyfrowej gospodarki w niebezpiecznych czasach
  • Godz. 13:30 – Zielona transformacja w obliczu kryzysu energetycznego
  • Godz. 14:30 – Rynek paliw w obliczu wyzwań związanych z kryzysem geopolitycznym

Cykl debat

Debaty będą transmitowane na żywo na stronie głównej se.pl, na kanale YouTube Se.pl i na fanpage’u Super Biznes. Pierwsza otwierająca wydarzenie debata zaplanowana jest na godz. 11. Następie do późnego popołudnia będą odbywały się kolejne panele dyskusyjne. Zachęcamy naszych czytelników i internautów do włączania się w dyskusje i wyrażania swych opinii za pomocą komunikatorów i mediów społecznościowych.

Jak już wspomnieliśmy, kongres „e-Polska” odbywa się po raz piąty. Za nami już wiele pasjonujących dyskusji na rozmaite ciekawe tematy m.in. innowacyjna gospodarka, sztuczna inteligencja, technologia 5G w Polsce, prawa pracownika i pracodawcy. Nie zrezygnowaliśmy z organizacji naszego wydarzenia nawet w okresie nasilonej pandemii koronawirusa. Z ogromnym powodzeniem przenieśliśmy ciekawe rozmowy na temat wpływu pandemii na gospodarkę, nasze codzienne życie, opiekę zdrowotną do nowoczesnego studia i przestrzeni wirtualnej. Wszystko po to, by na jak najwyższym poziomie prowadzić dyskusje na kluczowe tematy i na bieżąco szukać rozwiązań wyzwań stawianych przed gospodarką, biznesem i społeczeństwem. Z ogromnym zaangażowaniem podeszli też do tego przedsięwzięcia nasi czytelnicy, którzy mogli bezpośrednio brać udział w dyskusjach on-line.

Sonda
Czy uważasz, że przez programy takie jak 500 plus czy trzynastki dla emerytów w Polsce rosną ceny?

Ważne pytania i odpowiedzi

Z wielką niecierpliwością czekaliśmy przez ten trudny pandemiczny czas na organizację kolejnego kongresu e-Polska. Z ogromną nadzieją patrzyliśmy na budzącą się po pandemiii gospodarkę. Niestety, konflikt na Ukrainie sprawił, że przed światową ekonomią, energetyką i humanitarną pomocą znów pojawiły się kolejne poważne wyzwania, którym trzeba sprostać. Jaka będzie w tym rola polskiego rządu i polskich firm? Odpowiedzi i na takie pytania przyniosą debaty, które odbędą się w naszym redakcyjnym studio w piątek, 8 kwietnia 2022 roku.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze