Netflix

i

Autor: PxHere Ranking serwisów streamingowych i VOD za 2021 rok

Koniec dzielenia abonamentu Netflixa. Użytkownicy platformy będą wściekli!

2021-03-12 15:16

Ta wiadomość rozwścieczy użytkowników Netflixa. Nadchodzi koniec dzielenia abonamentu popularnego serwisu. Dotąd użytkownicy popularnego serwisu streamingowego, by obniżyć koszty, często dzielili się abonamentem nie tylko z domownikami ale też z dalszymi członkami rodziny i przyjaciółmi. To jednak ma się wkrótce zmienić. Netflix rozpoczął testowanie nowatorskiej metody, która ma za zadanie zapobiec dzieleniu się abonamentem Netflixa i przekazywaniu sobie haseł do platformy między użytkownikami. Wyjaśniamy, w jaki sposób Netflix chce uniemożliwić dzielenie się abonamentem osobom, które nie mieszkają razem?

W pandemii Netflix w wielu domach zastąpił kino i inne rozrywki. Powszechnym było też oszczędzanie przez dzielenie abonamentu Netflixa nie tylko z domownikami, ale także i przyjaciółmi. Wielkimi krokami zbliża się jednak koniec takich praktyk. Netflix testuje nową metodę dzięki której co najmniej ograniczy a być może uniemożliwi dzielenie się abonamentem i hasłami z osobami spoza jednego gospodarstwa domowego. Ta metoda może sprawić, że użytkownicy platformy streamingowej, którzy stosowali taką metodę, by ciąć koszty w pandemii, wkrótce mogą pozostać bez dostępu do filmów Netfixa. Jak wynika z publikacji portalu The Sreamable już w tym tygodniu widoczne były problemy z korzystaniem z Netflixa u tych, którzy korzystali z hasła otrzymanego od znajomych, a nie mieszkali pod innym adresem niż ten, kto założył konto. Mogli oni odczytac wymowny komunikat brzmiący: „Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego konta, aby kontynuować oglądanie”. Co zrobić, by w takiej sytuacji nadal korzystać z zasobów platformy? Konieczna jest weryfikacja konta przez adres e-mail albo kod tekstowy lub utworzyć nowe konto (wtedy można skorzystac z 30 dniowego okresu próbnego). Póki co, z takim testem można spotkać się tylko odbierając Netflixa na telewizorze.

Mega Promocje LIDL. Ptasie Mleczko za darmo

Edyta Górniak w Krakowie. Nie uwierzysz jaki dała napiwek

Co będzie dalej? Nie wiadomo. Ale rzecznik Netfixa jasno wypowiedział się dla The Sreamble. Z jego słów wynika, że taki test ma zapobiec korzystaniu z Netflixa osób nieupoważnionych. Bo choć, jak pokazują badania Magid, ponad 30 proc. użytkowników dzieli się hasłem do platformy z innymi, jest to działania nieprawne. Regulamin jasno mówi, że konto można dzielić jedynie z domownikami. Jak dotąd nie wiadomo, czy sieć streamingowa uznaje za mieszkańców jednego gospodarstwa domowego jeden adres IP dla wszystkich, czy też nie.

Sonda
Czy jesteś fanem Netflixa?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze