Jarosław Gowin

i

Autor: KPRM Wicepremier Gowin ma nowy pomysł na odmrażanie gospodarki

Koniec lockdownu w czerwcu. Wicepremier Gowin mówi o luzowaniu obostrzeń

2021-05-13 14:15

Koniec lockdownu już w czerwcu? To realny scenariusz!. Wicepremier Jarosław Gowin widzi szansę na to, by do końca maja znieść wszelkie obostrzenia związane z gospodarką. Ta wiadomość z pewnością ucieszy nie tylko Polaków, ale przede wszystkim przedsiębiorców, którzy szczególnie dotkliwie odczuwają skutki pandemii. - Mam nadzieję, że w czerwiec wejdziemy już ze wszystkimi sektorami gospodarki działającymi – powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Koniec lockdownu w czerwcu - taka wiadomość to ratunek dla polskich przedsiębiorców. Po roku pandemii i związanych z nią obostrzeń przez które prowadzenie firmy było mocno utrudnione a w niektórych branżach wręcz niemożliwe zbliża się czas likwidacji obostrzeń. Nadzieję na to, że wraz z końcem maja zostaną odmrożone wszystkie sektory gospodarki dał wicepremier Jarosław Gowin. - Mam nadzieję, że w czerwiec wejdziemy już ze wszystkimi sektorami gospodarki działającymi – powiedział wicepremier, zauważając, że trzecia fala pandemii mocno słabnie. Jarosław Gowin poinformował o tym, że przed rządzącymi czas kolejnych decyzji o odmrożeniach w gospodarce i luzowaniu obostrzeń.

Zobacz też Nowy ład. Czy będzie emerytura bez podatku?

Możliwe, że w piątek 14 maja zaprezentowane zostaną wyniki za I kwartał w polskiej gospodarce. Niestety, w związku z pandemią, która w tym czasie wywarła ogromny wpływ na gospodarkę, wyniki danych mogą być ujemne. Dobra wiadomość jest taka, że będą one lepsze od tych za ostatni kwartał 2020 roku. Zdaniem wicepremiera Gowina pozytywnie nastrajają natomiast prognozy na kolejne kwartały 2021 roku. Według nich gospodarka miałaby się rozwinąć na koniec roku o 4 proc.

Ostre słowa Mariana Banasia na konferencji o wyborach kopertowych
Sonda
Czy rząd powinien otworzyć całą gospodarkę w reżimie sanitarnym jak jesienią 2020 roku?
Najnowsze